A mai világ képe. I-IV. köt. (4 db) Teljes! Bp. (1935) KMENY. 607p. 536p. 526p., 576p. I. Szellemi élet. Szerk.: Kornis Gyula. Világnézet, kultúra, erkölcs, tudomány, művészet stb. II. Politikai élet. Szerk.: Gratz Gusztáv. A jelenkor politikája. Politikai rendszerek stb. III. Gazdasági élet. Szerk.: Hegedűs Lóránt. A világháború hatása, közlekedés, világgazdaság stb. IV. Természettudomány és ...
Az Ezeregy Éjszaka Könyve. [Alf laila wa laila.] I.-IV. kötet. Teljes és irodalmi magyar fordítás. Dr. J[oseph] C[harles] Mardusnak a perzsa és hindu kéziratból készült betűszerinti francia fordítása nyomán [fordította: Kállay Miklós]. [Budapest, 1923-1928]. Genius-Lantos kiadás - Genius Könyvkiadó Rt. (Kunossy Grafikai Műintézet ny. - ,,Jókai" ny.) A táblákon Prihoda István, Pólya Tibor, Jeges E...
A Remekírók Képes Könyvtárának 13 kötete(Tóth Ede munkái, Berzsenyi Dániel munkái, Tóth Kálmán válogatott költeményei, Madách Imre válogatott munkái, Shakespeare remekei II., Kölcsey Ferenc válogatott munkái, Kazinczy Ferenc válogatott munkái, Reviczky Gyula összes költeményei, Homeros Iliásza). Bp., Lampel Róbert. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon kötés, Leszik K. könyvkötő munkája, kö...
Dr. Fináczy Ernő: A középkori nevelés története. Vezérfonal egyetemi előadásokhoz. Bp., 1926, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Félvászon kötés, enyhén kopott állapotban.
2 db Sztálinnal kapcsolatos könyv-Sztálin: A leninizmus alapjai. Bp., 1945, Szikra Kiadása. Kiadói papírkötés, jó állapotban; Sztálin: A békéért 1946-1951. Gyűjtemény Sztálin elvtárs háború utáni beszédeiből és nyilatkozataiból. Kiadói papírkötés, jó állapotban.