Wells, H. G.: A művészetek fejlődése. Az irodalom, zene s képzőművészetek történetének áttekintése a legrégibb időktől napjainkig. Ford. Kiss Dezső. Százhét illusztrációval. Bp., é.n., Genius. Kiadói, aranyozott gerincű, félbőr kötésben, kissé kopottas
Rédey Tivadar: A Nemzeti Színház története. Az első félszázad. Bp., 1937, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, illusztrált. Szép állapotban
Magyar Díszítmények. Iparművészek és rajzoktatók számára, valamint iskola használatra tervezte Hollós Károly. Bp., 1914, a szerző kiadása. 25 db mintarajz mappában. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Dr. Berecz Sándor: A képzőművészetek története Gyomán, én. Kner Izidor. 199 l. 70 szövegközti metszett képpel és ábrával. Kiadói, préselt, egészvászon (Kner) kötésben. Jó állapotban
Ing. I. Casali: Tipi originali casette popolari villini economici ed abitazioni rurali. Terza edizione. Illustrata sa 470 figure. Milano, 1911, Ulrico Hoepli. Kiadói egészvászon kötés, színezett lapszélek, kopottas állapotban.
Dr. Lechner Jenő: A Magyar Nemzeti Múzeum épülete 1836-1926. 1927, Magyar Nemzeti Múzeum Barátainak Egyesülete. 879. számozott példány. Félvászon kötés, kissé kopott állapotban.
Ostwald, Wilhelm: Die Farbschule. Eine Anleitung zur praktischen Erlernung der wissenschaftlichen Farbenlehre. Mit 1 Doppeltafel und 12 Figuren im Text. Leipzig, 1924, Verlag Unesma G.m.b.H. Biai-Föglein István aláírásával! Kiadói félvászon kötés, kissé kopott állapotban / half linen binding, good condition.