Rákosi Mátyás: A kommunisták magyarországi pártjának megalakulása és harca a proletárforradalom győzelméért. A Magyar Tanácsköztársaság. Bp., 1953, Szikra. Kicsit kopott papírkötésben, jó állapotban.
Herta Bertalan: Das Klarissinnenkloster von Óbuda aus dem 14. Jahrhundert. Különlenyomat az Acta archaeologica Academiae Scientiarum Hungaricae 34. évfolyamából (1982). Papírkötésben, jó állapotban.
Fraknói Vilmos: Magyarország egyházi és politikai összeköttetései a Római Szentszékkel a Magyar Királyság megalapításától a konstanczi zsinatig I. kötet 1000-1417. Bp., 1901, Szent István Társulat. Félvászon kötés, kissé kopott állapotban.
Két könyv egybekötve: Fodor Ferenc: Magyar nép, magyar föld, magyar sors. Bp., 1925, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda; Ifj. Móricz Pál: 1848-49-diki szabadságharci csatatörténetek. Szeged, 1900, Gönczi József. Félvászon kötés, jó állapotban.
Dr. Mihailich Győzőné: Asszonyok a vártán. Bp., 1942, Menekült Magyarok Megsegítésére Alakult Bizottság Budapest. Kiadói aranyozott, dombornyomott félvászon kötésben, fotókkal illusztrálva
Szilágyi Sándor, Kozma Andor, Ágai Adolf, Herczeg Ferenc, Jókai Mór, Mikszáth Kálmán et alii: A Király könyve (IFJ). Lipcse, Budapest, Bécs, 1899. Herzig Miksa kiadása. Számos szövegközti és egészoldalas képpel. Kiadói, bordó egészvászon-kötésben.
Mangold Lajos: A magyarok története a középiskolák harmadik és negyedik osztálya számára. Térképekkel és illusztrációkkal. 6. kiadás. Bp., 1900, Franklin-Társulat. Félvászon kötés, elején ceruzás bejegyzésekkel, belső borítólapja kissé kijár, egyébként jó állapotban.