Báró Eötvös József: Magyarország 1514-ben I-II. kötet. Bp., 1901, Révai Testvérek. Kiadói dombornyomott, aranyozott egészvászon kötés, kissé kopott állapotban.
Kassák Lajos: Egy ember élete. II. és III. kötet. Vergődés-Háború, Károlyi forradalom. - Kommün. Bp. (1939.) Pantheon. Kiadói, kissé laza egészvászon-kötésben.
Takáts Sándor: Komáromi Daliák a XVI. században. Különlenyomat a "Budapesti Szemle" 390, és 391. számából. Budapest, 1909, Franklin. Kiadói papír kötésben.
Salamon Ferenc: Buda-Pest története. Első rész: Buda-Pest az Ó-korban. Második rész: [Budapest a középkorban.] Harmadik rész: Kútfő bírálatok. Melléklet a Budapest története második részéhez. A főváros megbízásából írta Salamon Ferencz. 1-3. kötet. Budapest, 1878-1885, Athenaeum. Az első kötet félvászon kötésben, a 2 ill. a 3. kötet bordázott gerincű, aranyozott,félbőr kötésben. Festett lapszélek....
Haller, Albrecht von: Alfred, König der Angel-Sachsen. Karlsruhe, 1779, Christian Gottlieb Schmieder. Későbbi, aranyozott gerincű vászonkötésben, jó állapotban.
Wells, H. G.: A világtörténet alapvonalai. Az élet és az emberiség történetének tüköre. Bp., 1930, Genius Könyvkiadó. Kicsit szakadt aranyozott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.