Dr. Cserép József(szerk.): Római régiségek. A gymnasiumi római klasszikus-írók olvasásához segédkönyvek. Második kiadás. Bp., 1891, Franklin-Társulat. Félvászon kötés, jó állapotban.
Szini Gyula(szerk.): Csoda album. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., (1911), Hornyánszky. Illusztrált, kiadói aranyozott, dombornyomott, egészvászon kötés, jó állapotban.
Ujházy György: Egy vízcsepp emlékeiből. A hévvizek kedvelőinek ajánlja Budapest Székesfőváros Gyógyfürdői és Gyógyforrásai Üzem Központi Igazgatósága. Kiadói papír kötésben.
Halhatatlan szerelem. Nagy költők és nagy festők művészetének tükrében. A nyolcvanéves Pesti Napló jubileumi ajándéka előfizetőinek. Kiadói egészvászon kötés, belül a gerincnél kissé levált, néhány lap sérült, egyébként jó állapotban.
Bessenyei György: Az embernek próbája 1772 és 1803. Kiad.: Harsányi István. Bp., 1913, Magyar Tudományos Akadémia. Felvágatlan példány, papírkötésben, jó állapotban.
Az otthon és gazdasága. Tanácsadó a családi ház építésének, felszerelésének, kert- és állatgazdaságának kérdéseiben. Szerk.: Gombocz Endre. Bp., 1935, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. Érdekes írásokkal, szövegközti illusztrációkkal. Kicsit kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Harkányi Ede: Babonák ellen. Kísérlet az erkölcsi világ gazdasági alapjainak meghatározására. Bp., 1907, Grill Károly Könyvkiadóvállalata (Társadalomtudományi Könyvtár). Kicsit kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.