Fényes Elek: Magyarország geographiai szótára, mellyben minden város, falu és puszta, betürendben körülményesen leiratik I- II. kötet. Pest, 1851, Kozma Vazul. Reprint kiadás (1984), aranyozott műbőr kötésben, jó állapotban.
Stein Aurél: Ősi ösvényeken Ázsiában. Három kutató utam Ázsia szívében és Kína északnyugati tájain. I. köt. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Ford. Halász Gyula. Bp., é. n., Franklin Társulat. Aranyozott vászonkötésben, jó állapotban.
Illustrierter Führer von Abbazia, Fiume, Lussinpiccolo. Ostküste Istrien, Golf von Fiume und Inseln des Quarnero. Mit kleinem Sprachführer. Leipzig, Woerl's Reisebücher-Verlag. Kiadói papírkötés, gerincnél kissé szakadt, egyébként jó állapotban / paperback, good condition
Guida dei monti D'Italia sorozat 3 kötete, Silvio Saglio: Le Grigne, E. Castiglioni: Pale di S. Martino, Silvi Saglio:Alpi venoste. Kiadói egészvászon kötésben.
Mont Blanc könyvek: Louis Kurz: Guide de la Chaine du Mont Blanc (1927), La chaine du Mont- Blanc (1951), J. Lagarde:Mont-Blanc Tour Ronde (1930)+ Les aiguilles de Chamonix (1926)
Illustrierter Führer durch Dalmatien und das Kroatische Küstenland. Mit 2 karten, 4 Planen und 12 abbildungen. Leipzig, 1930, Woerl's Reisebücher-Verlag. Kiadói egészvászon kötésben.