Nemzeti dicsőségünk. Fényes korszakok a Magyar Nemzet történelméből. Szerk. Hock János. Bp., 1900, Révai és Salamon. 299p., 51 t., 50 feliratos hártyapapír. Benedek Elek, Marczali Henrik, Jókai Mór, Molnár Ferenc, Ignotus, Herceg Ferenc, Heltai Jeno, Mikszáth Kálmán, Bársony István, Gárdonyi Géza, Sebok Zsigmond, Lovik Károly, Divald Kornél, Bródy Sándor stb. Kiadói, aranyozott, festett, dombornyo...
Baróti Lajos dr., Szalay József dr.: A Magyar nemzet története. I-IV. kötet. I. kötet: Magyarország az Árpádház kihaltáig. 250 szövegképpel és 34 műmelléklettel. II. kötet: Magyarország a vegyes házakból származott királyok korában. 250 szövegképpel és 19 műmelléklettel. III. kötet: Magyarország a Habsburg-házból való választott királyok korában. 325 szövegképpel és 29 műmelléklettel. Magyarország...
Magyarország történelme, földje, népe, élete, gazdasága, irodalma, művészete Vereckétől napjainkig. 1-5. kötet. Teljes sorozat! Bp., 1929. Franklin. Kiadói, egységes, aranyozott félbőr kötésben. Az 1. kötet első lap hiányzik, egyébként jó állapotban
Dr.Szalay József- Dr.Baróti Lajos: A Magyar Nemzet Története II. köt: Magyarország a vegyes hézból származott királyok korában. Bp., [1895-1898], Lampel Róbert. 1000 illusztrációval és műmelléklettel. Kiadói, festett, dombornyomott egészvászon kötésben, gerincén kis kopással egyébként szép állapotban
Dr.Szalay József- Dr.Baróti Lajos: A Magyar Nemzet Története I. köt: Magyarország az Árpád-héz kihaltáig. Bp., [1895-1898], Lampel Róbert. Közel 700 illusztrációval és műmelléklettel. Kiadói, festett, dombornyomott egészvászon kötésben, gerincén kis foszlassal egyébként szép állapotban
Dr.Szalay József- Dr.Baróti Lajos: A Magyar Nemzet Története III. köt: Magyarország a Habsburg házból származó választott királyok korában. Bp., [1895-1898], Lampel Róbert. Közel 1000 illusztrációval és műmelléklettel. Kiadói, festett, dombornyomott egészvászon kötésben, gerincén szép állapotban
Szilágyi Sándor (szerk.): A magyar nemzet története III. kötet. Az Anjou ház és örökösei. Bp., 1895. Athenaeum. Díszes, aranyozott egészvászon kötésben. A hátsó borító elázott, foltos.
Szilágyi Sándor (szerk.): A magyar nemzet története. Első kötet. Magyarország a királyság. megalapításáig. Írta Frőhlich Róbert, Kuzsinszky Bálint, Nagy Géza, Marczali Henrik. Budapest, 1895, Athenaeum. Díszes, aranyozott, kiadói félbőr kötésben. Gerinc javításra szorul, a hátoldal elszíneződött.
Hóman Bálint - Szekfű Gyula: Magyar történet. Első kiadás! I.-VIII. kötet. Teljes! Bp., 1928-1933, Egyetemi Nyomda. Kiadói félbőr-kötésben, jó állapotú sorozat.
A nagy francia forradalom és Napóleon. I-V. köt. Írták: Adorján Andor, Kéry Pál, Seress László és Zilahi Kiss Béla. Szerk. Borovszky Samu. Bp. é. n. 1910 körül, Orsz. Monografia Társ. Szövegközti képanyaggal és önálló táblákkal gazdagon illusztrálva. Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben, az elülső kötéstáblákon rézplakettbe foglalt színes képekkel. Restaurált.