Görgey Vince, vitéz: Hajrá páncélosok! Egy magyar páncélos naplója. A szovjet elleni hadjárat 120 napja. II. kiadás. [Budapest, 1942.] Stádium. 376 p. + 8 t. Kiadói félvászon kötésben. Benne egy harcoló magyar katona személyes feljegyzésével és az általa rajzolt harctéri térképpel
Lándor Tivadar (szerk.): A nagy háború írásban és képben összesen 6 kötet. Első rész: Északon és délen. 1-4. kötet, Második rész: A nyugati harctér. 2. kötet. Harmadik rész: Az olasz háború. Budapest, (1915-1926), Atheneum Irodalmi és Nyomdai Részvénytársaság kiadása, színnyomatú, mélynyomású és egyszínű műmellékletekkel, szövegképpel és számos térképvázlattal, kiadói egészvászon kötésben. Egy köt...
Lónyai Károly: Ich will Rechenschaft ablegen! Die unbewusste Selbstbiographie des Generals Benedek. Wien, (1937.) Günther. A szerző dedikálásával Vészi József (1858-1940) magyar író, újságírónak. valamint BIai Föglein István grafikus tulajdonosi névbeírásával. Egészvéászon kötésben / With autograph dedication of the author
Gracza György: Magyar szabadságharc története. I.-V. kötetek. Komplett! Az aradi 1848-49-iki Ereklyemuzeum S A Gr. Kreith-féle gyűjtemény képeivel s a Bécsi Csász. Udvari Levéltár képeivel. Budapest, é.n., Lampel. Díszes, aranyozott, festett, dombornyomásos kiadói egészvászon-kötésben, festett lapszélekkel. Kis kopásoktól a gerincen eltekintve szép állapotban
Liptai Ervin(szerk.): Magyarország hadtörténete két kötetben. Bp., 1985, Zrínyi Katonai Kiadó. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, képekkel illusztrált, jó állapotban.
Schafer, Johann Georg: Denkwürdigkeiten aus dem Leben des Freiherrn Samuel von Brukenthal Gubernators von Siebenbürgen. Hermannstadt [Nagyszeben], 1848, Georg von Closius. A lapok felső negyede foltos, kicsit kopott vászonkötésben.