Homa Gyula, Sós József: A magyar katonaeszmény Zrínyi Miklós gróf gondolatvilágában. Bp., 1938, A Vitézi Rend Zrínyi Csoportja (Zrínyi Könyvtár 1.). Kicsit kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Simonyi Ernő, Nemess Ernő: Az orosz viharban. Zalaegerszeg, 1944, Zrínyi Nyomda. Nemess Ernő üdvözlő soraival és dedikációjával. Kicsit kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Rüstow: Az 1848-1849-diki magyar hadjárat története. Fordította: Vértesi Roland. I. kötet. Pest, 1866, Emich Gusztáv. Egészvászon kötés, lapok foltosak, egyébként jó állapotban.
Olysói és Héthársi Gabányi János: A világháború története. Az összeomlás kezdetétől a békekötésig I. kötet. Bp., A szerző kiadása. Kiadói aranyozott félvászon kötés, jó állapotban.
Rudinai Molnár István: A kisgazda teendője a háború alatt és azután. Bp., [1916], Szent István Társulat. Megviselt állapotú papírkötésben, gyébként jó állapotban.
Pilch Jenő (szerk.): A világháború története. Bp., Franklin Társulat. Aranyozott egészvászon kötésben,gerinc aranyozott. Tulajdonosi aláírással. Sok illusztrációval. Gerincnél elvált, egyébként jó állapotú. Térkép melléklet hiányzik.