Komáromi János: Régi ház az országútnál. Bp., 1930, Genius (Komáromi János munkái 1.). A szerző által dedikálva. Kicsit kopott, díszes vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály tizenöt képével, fénymetszetben. Bp., 1887, Athenaeum. Aranyozott, festett egészvászon kötés, igényesen restaurált, lapok foltosak, jó állapotban.
Cox György: A mythologia kézikönyve. Ford., bőv. Simonyi Zsigmond. 2. kiad. Bp., 1886, Franklin Társulat. Díszes, kicsit kopott vászonkötésben, aranyozott lapszélekkel, a címlap és a belső hátsó borító kicsit sérült, egyébként jó állapotban.
Firdúszi: A Sahnáméból. Feridún és fiai - Szijavús - Zál és Rudabé. Ford.: Radó Antal. Bp., [1905], Lampel R. Könyvkereskedése (Remekírók képes könyvtára). Díszes, szecessziós, kicsit kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Szemere Miklós: Válasz Brassai ismerettyűjére. Sárospatak, 1862, Forster R. Kissé megviselt papírkötésben. /
In paper binding, in a bit worn out condition.
Eötvös József: Kelet népe és Pesti Hírlap. Pest, 1841, Landerer és Heckenast. Kissé megviselt papírkötésben, enyhén vetemedett állapotban. /
Széchenyi István, gróf: A Kelet népe 1841. Pesten, 1841. Trattner-Károlyi. Első kiadás! Széchenyi talán legnagyobb vihart kiváltó munkája. Kossuth még ugyanebben az évben válaszolt Felelet című munkájában. A kor olyan neves politikusai közül is számosan megszólaltak Kossuth mellett, mint Wesselényi, Deák és Eötvös József, sőt még a Széchenyi feltétlen hívének számító Fáy András is bírálta emiatt mentorát. Kettejük vitája egészen 1848-ig tartott. Kissé viseltes korabeli karton kötésben.
Szegedy-Maszák Aladárné, Stumpf Károlyné (szerk.): Magyar úriasszony háztartása. Bp., 1934, A Magyar Asszonyok nemzeti Szövetsége. Foltos egészvászon kötésben.