A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára: Savoyai Lajos Amadé: A Ruvenzori. A kelet-afrikai nagy tavak hegyóriásának kikutatása és csúcsainak első megmászása. Ford. Dr. Cholnoky Jenőné. Bp. 1922, Lampel. Első kiadás! Számos szövegközti és egész oldalas fényképpel illusztrálva. Sarkain kis kopással.
Stein Aurél: Nagy Sándor nyomában Indiába. Angolból fordította Halász Gyula. 100 képpel és térképpel. Bp., é.n., Franklin-Társulat. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Kiadói díszes, aranyozott, egészvászon kötésben, jó állapotban.
Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak csillaga", Az Északi sarkitengeren 1899-1900. II. kötet. Olaszból fordította Dr. Darvai Móric. Bp., Lampel Könyvkiadóvállalata. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, gerincnél kissé szakadt, egyébként jó állapotban.
Karl Baedeker: Baedekers Berlin und Umgebung. Mit 5 Karten, 10 Planen und 17 Grundrissen. Leipzig, 1914, Baedeker. Kissé viseltes kiadói egészvászon kötésben.
Gáspár Ferencz: A Föld körül. Összesen I.-VI. kötet. Előszó: Vámbéry Ármin. Bp., 1906-1908, Singer és Wolfner. Nagyon sok képpel, ill. mellélettel illusztrált. Kötetei egységes, festett, illusztrált, dombornyomásos, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. Jó közepes állapotban
Cholnoky Jenő: Afrika. A Föld és élete. Világrészek, országok, emberek. 240 képpel és térképpel. Bp.,(1936-1937), Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, enyhén kopott állapotban.
Sven, Hedin: Transzhimalája. Felfedezések és kalandok Tibetben. A kézirat nyomán átdolgozta Kondor Alfréd. 2 térképpel, 22 szövegképpel, 4 színes műmelléklettel, 1 színes panorámával és 44 képmelléklettel. Bp., 1910, Lampel R. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötés, gerincnél kissé szakadt, festett lapszélek, enyhén kopottas állapotban.
Ossendowski: Kínai rejtelmek. Fordította Sajó Aladár. Bp., Franklin Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, gerincnél kissé szakadt, belül kissé levált, kopottas állapotban.
Steinen Károly dr.: Közép-Brazília természeti népei között. Cholnoky Jenő dr. (szerk.): Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. 3 térképpel, 11 műmelléklettel, és 52 ábrával a szövegközt. Budapest, é.n., Lampel és Wodianer. Kiadói egészvászon kötésben, kissé viseltes állapotban.