Baráthosi-Balog Benedek Vázlatok török testvéreink történetéből. Bp., 1928. Held Nyomda. 159+(1) p. (Baráthosi Turáni Könyvei V.) Fűzve, kiadói papírborítóban
Erzsébet királyasszony emlékének. Hódolat Magyarország nagy királynéjának. Főszerk.: Gábel Gyula. Bp., 1905, Globus Műintézet. Kicsit kopott, díszes, dombornyomott, festett vászonkötésben, jó állapotban.
Szilágyi Sándor: A magyar forradalom férfiai 1848/9-ből. Második átdolgozott és bővített kiadás. Két autograph-melléklettel. Pest, 1850. Heckenast. (8)+344+(8)p.+1 kihajt. mell. Későbbi félvászon-kötésben. Az egyik kihajtható melléklet fele hiányzik.
Nagy Géza - Nemes Mihály: A magyar viseletek története. Szövegét írta Nagy Géza. Rajzolta és festette Nemes Mihály. Bp. (1900) Franklin. 1 t. (díszcímlap) XXXIX t. (színes kép) 71 t. (fekete-fehér grafika) XLVII, 240 p. 1 lev. Restaurált, az eredeti vászonkötés felhasználásával készült kötéssel, belöl az eredeti szennylapok felhasználásával. Sok táblán alig észrevehető, néhány táblán jól látható s...
Halász Imre: Egy letűnt nemzedék. Emlékezések a magyar állam kialakulásának újabb korszakából. Bp., 1911, Nyugat. Biai-Föglein István (1905-1974) festő tulajdonosi bejegyzésével. Kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
Hóman Bálint, Szekfű Gyula: Magyar történet. I-V. köt. Bp., 1935, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Második kiadás! Félbőr kötésben, az egyes kötetek gerince kissé kopott, egyébként nagyon jó állapotban.
Solymossi Péter: Magyar revízió svéd szemmel. Svéd diplomáciai jelentések Magyarország 1938-1941 közötti revíziós politikájáról. Budapest-Stockholm, 2002, Buda Records. Illusztrált kiadói papír kötésben, szép állapotban