Szilágyi Sándor (szerk.): A magyar nemzet története III. kötet. Az Anjou ház és örökösei. Bp., 1895. Athenaeum. Díszes, aranyozott egészvászon kötésben. A hátsó borító elázott, foltos.
Dr.Szalay József- Dr.Baróti Lajos: A Magyar Nemzet Története III. köt: Magyarország a Habsburg házból származó választott királyok korában. Bp., [1895-1898], Lampel Róbert. Közel 1000 illusztrációval és műmelléklettel. Kiadói, festett, dombornyomott egészvászon kötésben, gerincén szép állapotban
Szilágyi Sándor (szerk.): A magyar nemzet története. Első kötet. Magyarország a királyság. megalapításáig. Írta Frőhlich Róbert, Kuzsinszky Bálint, Nagy Géza, Marczali Henrik. Budapest, 1895, Athenaeum. Díszes, aranyozott, kiadói félbőr kötésben. Gerinc javításra szorul, a hátoldal elszíneződött.
Balla Antal: A legújabb kor gazdaságtörténete. Második bővített kiadás! Bp. 1938. KMENY. 300p. Igencsak aktuális téma! A kapitalizmus eredete. A gazdasági forradalom. A tőkés termelési rend válsága. Kiadói, aranyozott gerincű félbőr-kötésben. Jó példány.
Lónyai Károly: Ich will Rechenschaft ablegen! Die unbewusste Selbstbiographie des Generals Benedek. Wien, (1937.) Günther. A szerző dedikálásával Vészi József (1858-1940) magyar író, újságírónak. valamint BIai Föglein István grafikus tulajdonosi névbeírásával. Egészvéászon kötésben / With autograph dedication of the author
Buchholz, Ernst Ferdinand: Umständliche Aufklärungen der denkwürdigsten Ereignisse ... welche durch die französische Revolution ... veranlaßt worden sind. 4. köt. Pest, 1816, Konrad Adolph Hartleben. Kopott félvászon kötésben, kissé foltos lapokkal.