Notitia Rereum Hungaricarum I.-II.-III. Conscripta a Francisco Carolo Palma, nunc Caesareo Regio Aulico Capellano. SS. Theolog. in Academia Viennensei Baccaleureo pronotarfio apostolico, editio altera, ab auctore recognita ez aucta. Pars tertia. Tyrnaviae, 1775. A 2 és a 3. kötet bordázott gerincű egészbőr kötés, színezett lapszélekkel egységes két kötet, az 1. kötet papír kötésben
Hóman Bálint - Szekfű Gyula: Magyar történet. Első kiadás! I.-VIII. kötet. Teljes! Bp., 1928-1933, Egyetemi Nyomda. Kiadói félbőr-kötésben, jó állapotú sorozat.
Vörös Győző: Taposiris Magna 1998-2004. Alexandriai magyar ásatások. Bp., 2004, Egyiptomi Magyar Ásatások Baráti Körének kiadványa. 223 p. Kiadói modern keménykötésben. Számos fotóval.
Soltész István: Rajk-dosszié. Bp., é. n., Láng Kiadó. Papírkötésben, jó állapotban.; Béládi László, Krausz Tamás: Sztálin. Történelmi vázlat. Bp., é. n., Láng Kiadó (Korképek és kórképek). Papírkötésben, jó állapotban.
Baróti Lajos dr., Szalay József dr.: A Magyar nemzet története. I-IV. kötet. I. kötet: Magyarország az Árpádház kihaltáig. 250 szövegképpel és 34 műmelléklettel. II. kötet: Magyarország a vegyes házakból származott királyok korában. 250 szövegképpel és 19 műmelléklettel. III. kötet: Magyarország a Habsburg-házból való választott királyok korában. 325 szövegképpel és 29 műmelléklettel. Magyarország a Habsburg-házból s a Habsburg-Lotharingiai házból származott örökös királyok korában. 248 szövegképpel és 36 műmelléklettel.
Gazdagon díszített, aranyozott kiadói félbőr kötésben. Korának megfelelő állapotban.
Dr.Szalay József- Dr.Baróti Lajos: A Magyar Nemzet Története II. köt: Magyarország a vegyes hézból származott királyok korában. Bp., [1895-1898], Lampel Róbert. 1000 illusztrációval és műmelléklettel. Kiadói, festett, dombornyomott egészvászon kötésben, gerincén kis kopással egyébként szép állapotban
Szilágyi Sándor (szerk.): A magyar nemzet története III. kötet. Az Anjou ház és örökösei. Bp., 1895. Athenaeum. Díszes, aranyozott egészvászon kötésben. A hátsó borító elázott, foltos.
Dr.Szalay József- Dr.Baróti Lajos: A Magyar Nemzet Története III. köt: Magyarország a Habsburg házból származó választott királyok korában. Bp., [1895-1898], Lampel Róbert. Közel 1000 illusztrációval és műmelléklettel. Kiadói, festett, dombornyomott egészvászon kötésben, gerincén szép állapotban
Szilágyi Sándor (szerk.): A magyar nemzet története.
Első kötet. Magyarország a királyság. megalapításáig. Írta Frőhlich Róbert, Kuzsinszky Bálint, Nagy Géza, Marczali Henrik. Budapest, 1895, Athenaeum. Díszes, aranyozott, kiadói félbőr kötésben. Gerinc javításra szorul, a hátoldal elszíneződött.
Nemzeti dicsőségünk. Fényes korszakok a Magyar Nemzet történelméből. Szerk. Hock János.
Bp., 1900, Révai és Salamon. 299p., 51 t., 50 feliratos hártyapapír. Benedek Elek, Marczali Henrik, Jókai Mór, Molnár Ferenc, Ignotus, Herceg Ferenc, Heltai Jeno, Mikszáth Kálmán, Bársony István, Gárdonyi Géza, Sebok Zsigmond, Lovik Károly, Divald Kornél, Bródy Sándor stb. Kiadói, aranyozott, festett, dombornyomott vászonkötésben (Aufrecht és Goldschmied féle),viseltes fedődobozzal. Kissé kopottas állapotban.