Halhatatlan szerelem, Nagy költők és nagy festők művészetének tükrében. A nyolcvanéves Pesti Napló jubileumi ajándéka előfizetőinek. Bp., 1930, Pesti Napló. Rengeteg képpel illusztrált, kiadói egészvászon kötés. Kopottas állapotban.
Monumenta literarum. A világirodalom kisebb remekművei legkiválóbb műfordítóink új fordításaiban. Szerkesztette, és sajtó alá rendezte Király György. A könyvdíszeket tervezte Kozma Lajos. I. és II. sorozat, I. sorozat: 1-12. füzet (Teljes); II. sorozat, 1-12. füzet. (1. és 10. hiányzik)
Gyoma, 1921-1922. Kner Izidor ny. Folio. Félvászon kötésben, egyik gerinc kissé szakadt, egy kötet kissé vízfoltos, egyébként jó állapotban.
Csak 600 pld.!
Monumenta literarum. A világirodalom kisebb remekművei legkiválóbb műfordítóink új fordításaiban. Szerkesztette, és sajtó alá rendezte Király György. A könyvdíszeket tervezte Kozma Lajos. I. sorozat, I. sorozat: 1-12. füzet (Teljes).
A 12. kötet kötése elvált, egyébként a többi jó állapotban. Kissé kopott fűzős borítékban
Az Újság albuma az 1906. évre ajándékul előfizetőinek. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, néhány lap kijár, illusztrált, kissé piszkos egészvászon kötésben
Jókai Mór összes művei Nemzeti díszkiadás 100 kötetben. 86 kötet a sorozatból. Bp., 1894-1907. Festett egészvászon kötésben, kb 10 kötet kivételével szép állapotban. 10 köteten kisebb-nagyobb hibák. Egységes, szép sorozat.
Pascal, Blaise: Oeuvres de - -. Tome I. et II. Nouvelle edition... par M. Prosper Faugere. (Les Grands Écrivains de la France) Paris, 1886-1895, Librairie Hachette. Korabeli félbőr kötésben, felül aranyozott élmetszéssel, kisebb kopásokat leszámítva jó állapotú /
Original half-leather binding, except some minor faults in good condition
A Pallas Nagy Lexikona Az összes ismeretek enciklopédiája. 1-17. kötet. Egy pótkötettel. Budapest, 1893-1904. Pallas. Szövegközti képekkel, térképekkel, chromolitográfiákkal gazdagon illusztrálva. Egységes, aranyozott gerincű, kiadói félbőr kötésben. 3 gerince sérült, a többi kötet ép, néhol kopásokkal. Komplett vármegyés térképsorozattal és egyéb litho táblákkal