Ernyes József, Karsai (Kurzweil) Géza: Német népi színjátékok. Deutsche Volksschauspiele aus den oberungarischen Bergstädten. 2. köt. 1-2. rész. Bp., 1938, Magyar Nemzeti Múzeum. Kopott papírkötésben, az első rész eleje részben elválik, egyébként jó állapotban.
Corpus musicae popularis Hungaricae. A magyar népzene tára. Szerk.: Bartók Béla, Kodály Zoltán. 1. köt.: Gyermekjátékok. S. a. r.: Kerényi György. Bp., 1951, Zeneműkiadó Vállalat. Kicsit laza kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Napoleon album. I. Napoleon élete és kora írók tanulmányaiban, festőművészek festményeiben és rajzaiban megvilágítva. Bp., [1912], Pesti Napló. Kicsit laza, néhol kopott, díszes, festett vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Tarics Péter: (I)gazság és lehetőség között. Hogyan élt és halt meg Latinovits Zoltán? Bp., 2013, Hungarovox Kiadó. Takács József balatonszemesi polgármester dedikációjával és hivatali bélyegzőjével. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
A katasteri tiszta jövedelem kiszámitására szolgáló segéd-táblázat. 1600 négyszögöles katasteri holdak után számitva. Bp., 1910. Állami ny. 211 p. Korabeli félvászon kötésben.