Claude Augé: Larousse pour tous. Nouveau Dictionnaire Encyclopedie. I.-II. Paris, 1905. Larousse. Félbőr kötésben, sok illusztrációval, jó állapotban / In Half leather binding in condition.
Japing, Édou: L'Electrolyse, la galvanoplastie et l'electrometallurgie. Ouvrage illustré de 46 figures. Paris, 1885, Bernard Tigol. Kissé viseltes kiadói egészvászon kötésben.
Fenelon, Francois: Les aventures de Telemaque, fils d'Ulysse. Par Fénelon. Tome premier. Paris, é.n., Chez Fortin. Félvászon kötésben, kissé viseltes állapotban.
Guye, Samuel, Michel, Henri: Mesures du temps et de l'espace. Horloges, montres et instuments anciens. Fribourg, 1970, Office du Livre. Könv az órákról Tele színes ill., fekete-fehér fotókkal. Kiadói egészvászon kötésben, fedőborítóval. Szép állapotban.
Internationaler Graphischer Muster-Austausch des Deutschen Buchdrucker-Vereins. Dritter Jahrgang. Leipzig, 1891, W. Drugulin. Kiadói aranyozott félbőr kötésben, gerincnél szakadt, fém zárócsat hiányzik, 234 színes dekoratív táblával, kopottas állapotban / half leather binding, with some damage in the spine, medium good condition
Scheller, Immanuel Johann Gerhard: Lateinisch-deutsches und deutsch-lateinisches Handlexikon. 2. köt.: Deutsch-lateinischer Theil. Leipzig, 1796, Caspar Fritsch. Aranyozott gerincű, kopott bőrkötésben, egyébként jó állapotban.
Fuchs, Eduard: Illustrierte Sittengeschichte vom Mittelalter bis zur Gegenwart. Die galante Zeit. Mit 429 Textillustrationen und 65 Beilegen. Erstes bis zehntes Tausend. München, 1912, Albert Langen. Egészvászon kötésben. Aranyozott, díszes fedőlappal. Gerincnél teljesen elvált.
Zamenhof, L. L.: Lingvaj respondoj (plena kolekto). Letero pri la deveno de esperanto. Paris, 1925, Esperantista centra librejo. Kissé megviselt papírkötésben, kis sérüléssel.
Degen, Arthur: Esperanto lernolibro por popollernejoj. Unua parto: 1a kaj 2a lernjaro. Leipzig, 1930, Ferdinand Hirt & Sohn. Eszperantó nyelvkönyv, számos képpel, érdekességgel. Kicsit kopott papírkötésben, egy helyütt apró szakadással, egyébként jó állapotban.