Két könyv egybekötve: Fodor Ferenc: Magyar nép, magyar föld, magyar sors. Bp., 1925, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda; Ifj. Móricz Pál: 1848-49-diki szabadságharci csatatörténetek. Szeged, 1900, Gönczi József. Félvászon kötés, jó állapotban.
Szilágyi Sándor, Kozma Andor, Ágai Adolf, Herczeg Ferenc, Jókai Mór, Mikszáth Kálmán et alii: A Király könyve (IFJ).
Lipcse, Budapest, Bécs, 1899. Herzig Miksa kiadása. Számos szövegközti és egészoldalas képpel. Kiadói, bordó egészvászon-kötésben.
Takáts Sándor: Komáromi Daliák a XVI. században. Különlenyomat a "Budapesti Szemle" 390, és 391. számából. Budapest, 1909, Franklin. Kiadói papír kötésben.
Mangold Lajos: A magyarok története a középiskolák harmadik és negyedik osztálya számára. Térképekkel és illusztrációkkal. 6. kiadás. Bp., 1900, Franklin-Társulat. Félvászon kötés, elején ceruzás bejegyzésekkel, belső borítólapja kissé kijár, egyébként jó állapotban.
Gracza György: Magyar szabadságharc története. Az aradi 1848-49-iki Ereklyemuzeum S A Gr. Kreith-féle gyűjtemény képeivel. Budapest, (1894-1898). Díszes, aranyozott, festett, dombornyomásos kiadói egészvászon-kötésben, festett lapszélekkel. Viseltes állapotban.
Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben I-III. (reprint) 1986, Európa. Aranyozott, festett egészbőr kötésben, szép állapotban. Kiadói tékában.
Hóman Bálint, Szekfű Gyula: Magyar történet. I-V. köt. Bp., 1935, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Második kiadás! Félbőr kötésben, az egyes kötetek gerince kissé kopott, egyébként nagyon jó állapotban.
Dr. Mihailich Győzőné: Asszonyok a vártán. Bp., 1942, Menekült Magyarok Megsegítésére Alakult Bizottság Budapest. Kiadói aranyozott, dombornyomott félvászon kötésben, fotókkal illusztrálva
Boyer, Paul - Nissenbaum, Stephen: Boszorkányok Salemben. A boszorkányság társadalmi gyökerei. Bp., 2002, Osiris (Osiris Könyvtár: Mikrotörténelem). Papírkötésben, jó állapotban