10 db különféle történelmi regény és tényirodalom: Bodrogi Gyula: Irka firka; Pakots József: Egy karrier története (Bp., 1910); Szuhay-Havas Ervin: Tizenhárom csillag. Az amerikai forradalom története (Bp., 1976); Karsai Elek, Pintér István: Darutollasok (Bp., 1960); Münnich Ferenc: Viharos út (Bp., 1986); Auguet, Roland: Kegyetlenség és civilizáció. A római játékok (Bp., 1978); Hirschler Imre: A nők védelmében (Bp., 1938); Raffy Ádám: Heródes (Bp., 1987); Az eltemetett katona. Elbeszélések az első világháborúól. Vál.: Bart István et al. (Bp., 1978); Kovács István: Ha feltámad a Kelet... (Bp., 1990). Példányonként változó, nagyrészt jó állapotban.
Goldsmith, Lewis:Histoire Secrete du Cabinet de Napoleon Buonaparte, et de La Cour de Saint-Cloud. Londres, 1814, Harper Le Jeune. Kopottas karton kötésben.
Croiset Maurice: A görög eposz története. I-II.
Bp., 1897-98. MTA. 352+429 p. A második átnézett és bővített kiadás után fordította Kempf József. Kiadói piros,aranyozott, vaknyomásos egészvászon kötésben. A gerince kissé kopottas.
Gardner A. Ernest: A régi Athén. I-II. Bp. 1911-12. MTA. 264+363 p. Kihajtható térképekkel, gazdag képanyaggal. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben. Szép állapotban.
Lázár Gyula, dr.: Angolország történelme, a legrégibb időktől az újkorig. I. kötet. Az ősidőktől II. Edward haláláig 1327-ben. Temesvár, 1892. Szabó Ferenc. 488 p.;
Korabeli aranyozott félbőr kötésben, festett élekkel
Udvari élet a francia királyok alatt.
Bp. 1908 Franklin. 336p. 78 egész oldalas és szövegközti illusztrációval. Kiadói, aranyozott selyemripsz díszkötésben, kopott aranyozással
Balla Antal: A legújabb kor világtörténete. Az utolsó hatvan esztendő világpolitikai eseményei. Készült a Könyvbarátok Szövetsége számára. Bp. 1932. Második kiadás. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 371 p. Aranyozott kiadói félbőr kötésben