F. W. Up de Graff: Az Amazonasz őserdeiben. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Lampel R. Kiadói kopottas sorozatkötésben, belül kissé dohos példány.
Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak csillaga", Az Északi sarkitengeren 1899-1900. II. kötet. Olaszból fordította Dr. Darvai Móric. Bp., Lampel Könyvkiadóvállalata. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, gerincnél kissé szakadt, egyébként jó állapotban.
Baktay Ervin: A világ tetején I. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Lampel R. A gerinc kissé kopottas, egyébként erős kötésű, megkímélt, szép példány.
E. W. Pfizenmayer: Kelet-Szibíria őslakói. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. Aranyozott kiadói egészvászon sorozatkötésben. A gerinc kissé kopottas, egyébként erős kötésű, megkímélt, szép példány.
Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. Aranyozott kiadói egészvászon sorozatkötésben. A gerinc kissé kopottas, egyébként erős kötésű, megkímélt, szép példány.
Baktay Ervin: A világ tetején. Bp., é.n., Lampel R. 310 p. Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben, a kötéstáblán ovális jelvénnyel. Megkímélt állapotú, szép példány, belül kissé dohos.
Ligeti Lajos: Afgán földön. Bp., é.n., Franklin. Aranyozott kiadói egészvászon sorozatkötésben. A gerinc kissé kopottas, egyébként erős kötésű, megkímélt, szép példány.
Ossendowski: Ázsiai titkok, ázsiai emberek(Man and mistery in Asia). Fordította Sajó Aladár. Bp., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.