Atlas Polskich Strojów Ludowych XI. Jan Piotr Dekowski. Strój piotrkowski. Wrocław, 1954, Nakladem Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego. Számos illusztrációval, színes képpel. Kiadói papírkötésben, kissé dohos állapotban.
Atlasu Polskich Strojów Ludowych XII. Stanisław Bronicz: Strój pszczyński. Wrocław, 1954, Nakladem Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego. Számos illusztrációval, színes képpel. Kiadói papírkötésben, kissé dohos állapotban.
Atlasu Polskich Strojów Ludowych XIX. Janusz Kamocki: Strój sandomierski. Wrocław, 1957, Nakladem Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego. Számos illusztrációval, színes képpel. Kiadói papírkötésben, kissé dohos állapotban.
Karl von Rotteck: Allgemeine Geschichte vom Anfang der historischen Kenntniß bis auf unsere Zeiten. I-X. Braunschweig, 1854-55, Verlag von George Westermann. Hat kötetben. Korabeli félvászonkötésben, jó állapotban.
Johann Gottfried Herder: Ideen zur Philosophie der Geschichte der Menschheit, ester Theil, 1. bis 5. Buch. Carlsruhe, 1794, Schmieder. Korabeli kopottas, kissé sérült félbőrkötésben.
Lenau, Nikolaus: Sämtliche Werke und Briefe in 6 Bänden. Bd. I-V. Hrsg. v. Eduard Castle. Leipzig, 1910-1913, Insel. Kiadói, aranyozott egészbőr kötésben, a szerző címképeivel. A kötés kopottas, helyenként látványosan sérült /
Gold plated leather binding, binding has faults
Christoph Wilhelm Hufeland: Die Kunst das menschliche Leben zu verlängern I.-II. Jena, 1798.
Akademische Buchhandlung hiányzó gerincű papírkötésben / in paper binding (spine missing)
Gesenius, Wilhelm: Neues hebräisch-deutsches Handwörterbuch über das Alte Testament. Zweyte verbesserte vermehrte und mit einem Register versehene Auflage.
Leipzig, 1823. bey Friedrich Christian Wilhelm Vogel. Korabeli félbőr kötésben, kis hibákkal. / In half leather binding
Original half-leather binding, except some minor faults in good condition