Kuriózum kötet. Almásy László: Autóval Szudánba. Első autó-utazás a Nílus mentén vadászatok angol-Egyiptomi Szudánban. 82 képpel. Bp., é. n., Lampel A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Díszes, aranyozott vászonkötésben, jó állapotban. A kötet kötéstábláján a cím végére egy extra "N" betű került, a belső címlapon azonban már a helyes cím, "Szudánba" szerepel. Nem egyedi elírás, de mindössze néhány kötet került így ki a nyomdából.
Sven Hedin: Pekingtől Moszkváig. Bp., [1925], Franklin (Modern utazók, felfedezők könyvtára). Aranyozott, díszes vászonkötésben, apró kopásnyomokkal, egyébként jó állapotban.
Austine, Waddell L.: A rejtelmes Lhassza és az 1903-1904. évi angol katonai expedició története. Bp., 1910, Lampel R. Könyvkereskedése, 1. kiad. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Díszes aranyozott kiadói egészvászon kötésben.
Stein Aurél: Ősi ösvényeken Ázsiában 1-2. köt. Bp., é. n., Franklin. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Kicsit kopott, díszes, aranyozott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Stein Aurél: Nagy Sándor nyomában Indiába. Angolból fordította Halász Gyula. 100 képpel és térképpel. Bp., é.n., Franklin-Társulat. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Kiadói díszes, aranyozott, egészvászon kötésben, jó állapotban.
Savoyai Lajos Amadé: A Ruvenzori. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., 1922, Lampel R. Számos szövegközti és egész oldalas fényképpel illusztrálva. Kiadói, kissé kopottas aranyozott vászonkötésben.
Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak Csillaga" ("Stella Polare") az Északi Sarktengeren 1899-1900 II. Bp. 1902. Lampel. 199 p. 3 mell. A Magy. Földrajzi Társ. Könyvei V. Ilusztrált kiadói félvászon-kötésben. Könyvtári példány volt.
Sven, Hedin: Ázsia sivatagjain keresztül. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Átdolgozta Thirring Gusztáv. Számos képpel és két térképpel. Bp., (1902), Lampel R. Kk. Rt. Könyvkiadóvállalata. Aranyozott gerincű félvászon kötés, kötéstábláján a sarkok hiányosak, középen a gerincnél szétvált, kopottas állapotban.