Dr. Bendefy-Benda László: Afrika meghódítása. Zolnay Lóránd rajzaival. Bp., 1934. Magyar Etiópiai Expedíció Országos Bizottsága. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, jó állapotban.
Hedin, Sven: A rejtelmes India. I-II. kötet Sven Hedin utazása Perzsia sivatagjain keresztül. Fordította és bevezetéssel ellátta Zigány Árpád. I. kötet. Bp., (1912), Magyar kereskedelmi Közlöny. Sok fényképpel, rajzalt illusztrált kiadvány. Dombornyomott, gazdagon díszített, egészvászon kötésben.Az egyik kötet gerince szakadozott.
Vértesi Károly: Keleti ég alatt. Palesztinában. Utirajzok.
Bp., 1900. Franklin. 1t. (kihajt.)+264+(3)p. Lapszámozáson belül számos egészoldalas táblával és szövegközti illusztrációkkal. Festett, kiadói vászonkötésben, gerincén sérüléssel
Savojai Lajos Amadé: Az ,,Észak Csillaga" /,,Stella Polare"/ az Északi sarktengeren. 1899-1900. Ford. Darvai Móric. 1-2. köt. 207 képpel, 24melléklettel, 2 panorámával és 2 térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára, szerkeszti: Lóczy Lajos. Bp.,é.n., Lampel. Kissé kopottas ill., szakadt kiadói egészvászon kötésben.
Martin Johnson: A kannibálok szigetén. 'A világ körül' sorozat. Bp., é.n., Dante kiadás. 211 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. A gerinc felső részén apró szakadás.
Magyar László: Tizenöt év Dél-Afrikában. Átdolgozta Dr. Bendefy-Benda László. Magyar L. eredeti rajzaival. Bp., 1934, Magyar Etiópiai Expedíció Országos Bizottsága. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, jó állapotban.
Roald Amundsen, Lincoln Ellsworth: Az Északi Sark meghódítása. A magyar kiadást sajtó alá rendezte dr. Cholnoky Jenő. Bp., 1926, Pantheon. 272 p. + 60 tábla + 1 térkép. Kiadói, kopottas aranyozott egészvászon kötésben.