Modern magyar festőművészek. A modern magyar festészet fejlődése. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., Hornyánszky V. Cs. és Kir. Udvari Könyvnyomdája. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon kötés, kopott állapotban.
Bródy Sándor: Az ezüst kecske. Díszítették magyar festők. Bp., 1898, Pallas Irodalmi és Nyomdai Részvénytársaság. Kiadói dombornyomott, festett, aranyozott félvászon kötés, egyik lapján szakadással, néhány lap kijár, kopottas állapotban.
Morvai Ferenc. Jelentés a Megamorv Petőfi Expedíció eddig végzett munkájáról, további elképzeléseiről. Megamorv Kazánfejlesztő és Kutató Intézet, Nagyréde. Tűzött kötés, 48 p. Kétnyelvű, orosz-magyar dokmentumok.
Bartók Béla válogatott zenei írásai. Összeáll.: Szőllősy András. Bp., 1948, Magyar Kórus (A zenetörténet kézikönyvei). Kissé kopottas papírkötésben, jó állapotban.
Faragó József et al.: Kalotaszegi magyar népviselet (1949-1950). Bukarest, 1977, Kriterion Könyvkiadó. Vászonkötésben, kicsit szakadt papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
4 db regény-Rachmanova, Alexandra: Szerelem, cseka, halál...; A bécsi tejesasszony; Gyermekkorom; Házasság a vörös viharban. Budapest, Dante. Kiadói félvászon kötés, kopott állapotban.
Bárczy István, Lyka et al.: Hatvan esztendő 1873-1933. Bp., 1933, Hungária Nyomda Rt. A nyomda jubileumára készült kiadvány érdekes írásokkal. Kicsit gyűrött papírkötésben,e egyébként jó állapotban.