Gracza György: Talpra magyar! 1848-iki szabadságharcunk rövid története. Bp. é.n., Lampel. 245 p. Számos szövegközti és egész oldalas képpel illusztrálva. Kiadói, kopottas, gerincén sérült félvászonkötésben. Ajándékozási bejegyzéssel, előzéklaphiánnyal.
Móricz Miklós: Az erdélyi föld sorsa. Az 1921. évi román földreform. (Erdélyi Férfiak Egyesülete. Jancsó Benedek Társaságának Könyvei II.) Bp., 1932, Erdélyi Férfiak Egyesülete. 2 db térképmelléklettel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, ajándékozási bejegyzéssel.
Széchenyi tanításai. Összeállította Fekete József, Váradi József. Bp., 1926, Kir. Magy. Egyetemi Ny. 325 p, (A Magyar Népművelés Könyvei) Kiadói kopottas, illusztrált vászonkötésben, az Egyetemi Nyomda szállítói pecsétjével.
Hendrik Willem van Loon: Az emberiség története az ősembertől napjainkig. Bp., 1927, Novák Rudolf és Társa. Kiadói illusztrált egészvászon kötésben, száznál több részben színes képpel, melyeket a szerző rajzolt.
Pauler Gyula: A magyar nemzet története az Árpád-házi királyok alatt II. kötet Bp., 1893, MTA. 790 p. Kiadói, ázástól hullámos, merev tartású egészvászon-kötésben.
Mangold Lajos: A magyarok oknyomozó történelme. A középiskolák VIII. osztálya számára. 5. jav. kiadás. Történeti térképekkel. Bp. 1907. Franklin. 374 p. Az előzéklapon bejegyzésekkel. Korabeli félvászonkötésben.
Kossuth emlékalbum Kossuth Lajos halála, temetése és mauzoleumának felavatása. Szerkesztette dr. Kovács Dénes. Bp., 1910, Wodianer F. és Fiai. 231 p. Kiadói egészvászon-kötésben. A borítótábla elázás miatt elszíneződött, megfakul, enyhén fel is szakadozott. A belső lapok és mellékletek azonban teljesen épek, hiánytalanok.