Mikó Imre: Huszonkét év. Az erdélyi magyarság politikai története 1918. dec. 1-től 1940. aug. 30-ig. Bp., 1988, Optimum Kiadó. 326+VIII p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben.
Seress László: Napoleon. (Karriérek) Bp., 1912, Karriérek (Hungaria nyomda). Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben. A gerinc kissé sérült. A hátsó előzéklap hiányzik. Könyvtári példány volt.
Udvari élet a franczia királyok alatt. Bp., 1908., Franklin. 336 p. 78 egész oldalas és szövegközti illusztrációval. Korabeli, az eredeti selyemripsz kötést imitáló félvászonkötésben. A gerinc sérült.
Szalay József-Baróti Lajos: A magyar nemzet története. I-IV. köt. Bp. 1895-1898, Lampel. Rendkívül gazdag képanyaggal. Kiadói, festett, dombornyomott egészvászon-kötésben. A II. kötet jó állapotú, a többi kötet gerince sérült, felszakadt. Az I. kötet hátsó táblája kopottas, elszíneződött.
2 db történelmi regény: Brehm, Bruno: Így kezdődött. Apis és Este. Bp., 1938, Grill Károly. Vászonkötésben, jó állapotban. + Brehm, Bruno: Ez lett a vége. Brest-Litowsktól a békekötésig. Bp., 1938, Grill Károly. Vászonkötésben, jó állapotban.
Révay József: Árpádok virága, Szent Imre herceg. Bp., 1929, Franklin. Gazdagon díszített, festett, aranyozott kicsit laza, kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.