Dr. Szilágyi János, Dr. Szabó Károly: A tűzrendészet fejlődése - Az őskortól a modern időkig. Bp., 1986, BM. Könyvkiadó. 388 p. Kiadói modern keménykötésben. A gerincén apró sérülés.
Scheitz Pál - Plank Jenő: A minőségi chemiai analizis módszerei. Bp., 1912, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. 272 p. Korabeli félvászonkötésben. Az utolsó néhány lap foltos.
Heller György- Rosta László - Vasúti fékberendezések I. - Mozdonyszolgálati dolgozók részére. Bp., 1966, Közlekedési Dokumentációs Vállalat. 446 p. Kiadói félvászonkötésben.
Vámossy Zoltán, Fenyvessy Béla, Mansfeld Géza: Gyógyszertan. Orvostanhallgatók és orvosok számára. Rendeléstannal és egy méregtani toldással ellátva. Bp., 1914, Mai Henrik és Fia. Korabeli félvászonkötésben.
A természet világa I.-III. kötet. A csillagos ég. I. A légkör. II. A föld és a tenger. III. Bp. 1938-1939. Kir. Magy. Term.Tud. Társ. A Természettudományi Társulat 100 éves fennállásának emlékére adta ki ezt a reprezentatív munkát. Kopottas, foltos, kiadói, aranyozott félbőr kötésben.
Ernst Walther: Taschenbuch für Pilzsammler. Eine Anleitung zur Kenntnis der wichtigsten eßbaren, giftigen... Pilze Gegenüberstellung von Doppelgängern. Leipzig, 1918, Hesse. Kopottas kiadói papír kötésben. Képekkel illusztrált kiadvány.
Természettudományi Közlöny. Közérdekű ismeretek terjesztésére kiad. a K.M. Természettudományi Társulat. 1869-1948. 3 db kivételével az összes évfolyam! Az induló számtól teljes gyűjtemény rengeteg illusztrációval, az elején fa és acélmetszetekkel. (Hiányzó évfolyamok: 1884., 1887., 1945.) A lapok mind jó állapotban, különféle, nagyrészt aranyozott egészvászon díszkötésben, 4-5 kötet gerince hibás,...
Archibald, Williams: Korunk találmányai. A drótnélküli távíró, a folyékony levegő alkalmazásai... Az angol eredeti nyomán átdolgozta Sándor Szilárd. Budapest, 1910, Franklin. Kopottas, aranyozott, illusztrált, kiadói egészvászon kötésben.
Markovits Imre dr.: A kvarcfénykezelés technikája és indikációi. Az ultra-ibolya sugarak és alkalmazásuk az orvostudományban. 17 ábrával. Budapest,é.n., Novák és Társa. Kiadói papír kötésben.