Books: Architecture, Art

Number of items: 30

K. Beniczky Irma. Gyakorlati széptan. Tekintettel a házi életre. (Közhasznu családi könyvtár. 15-ik füz.)Bp, 1876, Franklin. 96 p. Ferincén kissé sérült kiadói papírkötésben. Ritka!
13518.

2 400 HUF
6,22
6,86

Pekár Károly: A magyar nemzeti szépről. A magyar géniusz esztétikája. (Nemzeti vonások művészetünkben, zenénkben, költészetünkben, irodalmunkban. 210 képpel.) Bp., 1906. "Modern Tudomány" (Hornyánszky) 474 p. Eredeti, kiadói, gerincén hiányos papírkötésben. Gazdag szövegközti képanyaggal. Első kiadás!
13519.

2 400 HUF
6,22
6,86

Gellért Tibor: Tűzszerészek és aknakutatók. Bp., 1981. Zrínyi. Egy lap foltos
13520.

1 200 HUF
3,11
3,43

Munkácsy Mihály képei. Budapest, é.n., Singer és Wolfner. Egészvászon kötésben.
13521.

1 000 HUF
2,59
2,86

Malonyay Dezső: Munkácsy Mihály I-II. Művészeti Könyvtár. Bp., 1907, Lampel R. Műmellékletekkel és szövegközti képekkel. Kiadói illusztrált egészvászon-kötésben, jó állapotban.
13522.

2 800 HUF
7,25
8,00

David Hockney: Titkos tudás. Régi mesterek technikájának újrafelfedezése. Bp., 2005, Officina '96. Kiadói egészvászon-kötésben, borítóval.
13523.

2 000 HUF
5,18
5,71

Würtz Ádám huszonöt rajza József Attila születésének 70. évfordulójára. Szerkesztő Sik Csaba. Bp., 1975, Magvető. Papírmappa, 26 oldal.
13524.

4 000 HUF
10,36
11,43

Új magyar képzőművészet II. Az 1951. évben rendezett II. Magyar Képzőművészeti Kiállítás anyagából. Bp., 1952, Athenaeum ny. 64 p. Kiadói egészvászon-kötésben, jó állapotban. Számos egészoldalas képpel.
13525.

2 000 HUF
5,18
5,71

Lajos Ferenc - ifj. Hans Holbein: Haláltánc.  Bp., é.n, Szépmíves Műhely. 86 p. Holbein 43 egész oldalas rajzával és 43 iniciáléjával. Megjelent összesen 1500 példányban. Kiadói kartonkötésben, a gerincén sérült, kis részben pótolt.
13526.

2 400 HUF
6,22
6,86

Gink Károly - Keresztury Dezső: Változatok Bartók műveire I-III. A csodálatos mandarin, A fából faragott királyfi, A kékszakállú herceg vára. Bp., 1976, Gondolat. Kiadói puhakötésben.
13527.

3 000 HUF
7,77
8,57

Kass János: Fejek. Bp., 1974, Képzőművészeti Alap. Dedikált példány! Kiadói keménykötésben, védőborítóval, jó állapotban.
13528.

6 000 HUF
15,54
17,14

Jacob Burckhardt: Az olasz renaissance műveltsége. Fordította Elek Artúr. 104 mű melléklettel. Budapest, 1945, Dante. Illusztrált kiadói félvászon kötésben, kopottas állapotban.
13529.

1 200 HUF
3,11
3,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF