Documenta Vaticana. Válogatott dokumentumok a Vatikáni Titkos Levéltárból. Színes fotókkal, reprodukciókkal illusztrálva, számos melléklettel. Eredeti, kapcsos műbőrkötésű védőmappában. Sorszámozott.
Szalay József-Baróti Lajos: A magyar nemzet története. I-IV. köt. Bp. 1895-1898, Lampel. Gazdag képanyaggal. Korabeli, aranyozott félvászonkötésben, változó állapotban. A könyvkötői félvászon a legtöbb esetben belül meglazult, elengedett, ezért nem tapad a könyvtesthez megfelelően. Két kötetnél a külső gerincvászon is felszakadt.
Katona Stephanus: Historia critica primorum Hungariae ducum, ex fide domestricorum et exterorum scriptorum concinnata. Pestini, 1778. Sumtibus Joan. Mich. Weingand et Joan. G. Koepf. 741p. Korabeli aranyozott, egészbőr-kötésben, festett lapszélekkel. Első 19 lap pótolt
Eötvös Károly: A nagy per, mely ezer éve folyik, s még sincs vége I-III. kötet, Bp., 1902, Révai Testvérek. Kiadói aranyozott, szecessziós-egészvászon sorozatkötésben, jó állapotban.
Szilágyi Sándor (szerk.): A magyar nemzet története. Nyolczadik kötet. Írta: Marczali Henrik. Budapest, 1898, Athenaeum. Díszes, aranyozott, dombornyomott kiadói félbőr kötésben. A gerinc felső részén felszakadt, hiányos, belül azonban jó állapotban, ép mellékletekkel.
Igazságot Magyarországnak! Trianon kegyetlen tévedései. A Pesti Hírlap ötvenéves fennállása alkalmából készült ez a munka. Bp., é.n., Légrády. Sok színes illusztrációval. Térképmelléklet nélkül, borítón foltokkal
Marczali Henrik (szerk.): Nagy Képes Világtörténet I-XII. kötet (teljes). I. kötet: A Kelet ókori népeinek története. II. kötet: A görögök története a római hódítás koráig. III. kötet: A rómaiak története. IV. kötet: A népvándorlás kora. V. kötet: A hűbériség és a keresztes hadjáratok kora. VI. kötet: A középkori intézmények bomlása és a renaissance. VII. kötet: A reformatio kora. VIII. kötet: Az ...
Rézler Gyula: A magyar nagyipari munkásság kialakulása 1867-1914. Bp., 1938, Rekord. 209 p. A gerincén enyhén sérült. Kiadói illusztrált papírborítékban.