Books: Science and technology

Number of items: 114

Gustave Le Bon: A tömegek lélektana. Bp., 1913, Franklin. 206 p. Kiadói, sarkainál enyhén sérült félvászonkötésben. Ritka!
13565.

3 000 HUF
7,77
8,57

Varga László: Szíjgyártó és nyergesipari ismeretek. Bp.,1957, Műszaki. 187 p. Kiadói, kissé sérült papírkötésben. Nagyon ritka szakkiadvány, alig 1500 példány készült belőle.
13566.

10 000 HUF
25,91
28,57

Vajda György, Nyersbőrismeret. Bp., 1952, Könnyűipari Kiadó. 96 p. Kiadói papírkötésben. Nagyon ritka szakkönyv, jelen kiadása is mindössze 550 példányban jelent meg.
13567.

6 000 HUF
15,54
17,14

Jávorka Sándor dr.: Magyar flóra (Flora Hungarica). Magyarország virágos és edényes virágtalan növényeinek meghatározó kézikönyve. Kihajtható térképpel. Bp., 1925, "Studium". 102 p. Korabeli egészvászon kötésben, térképmelléklettel.
13568.

2 600 HUF
6,74
7,43

Rühl Lajos: Csillagászati hajózástan. A csillagászat gyakorlati alkalmazása. (123 ábrával, 9 térképpel és 3 csillagtérképpel.) Bp., 1951, Közlekedés és Mélyépítéstudományi Könyv- és Folyóirat-kiadó Vállalat. (Révai ny.). 220p ., 11t. (6 kihajtható), 5 széthajtható térkép melléklet. Kiadói, aranyozott vászonkötésben, a címlapon kis folttal, a gerinc alsó részén szakadással. Néhol bejegyzések ceruzával, egy helyütt beragasztás. Dedikált példány!
13569.

Rühl Lajos: Csillagászati hajózástan. A csillagászat gyakorlati alkalmazása. (123 ábrával, 9 térképpel és 3 csillagtérképpel.) Bp., 1951, Közlekedés és Mélyépítéstudományi Könyv- és Folyóirat-kiadó Vállalat. (Révai ny.). 220p ., 11t. (6 kihajtható), 5 széthajtható térkép melléklet. Kiadói, aranyozott vászonkötésben, a címlapon kis folttal, a gerinc alsó részén szakadással. Néhol bejegyzések ceruzá...

3 000 HUF
7,77
8,57

Haltenberger Mihály: Tengerészeti földrajz. Bp., 1965, Műszaki Könyvkiadó. (Franklin Ny.). 264 p., 1 kihajtható térkép. Gazdag szövegközti képanyag. Kiadói egészvászon-kötésben, enyhén sérült borítóval. Kis példányszámú, ritka kiadvány. Dedikált példány!
13570.

3 000 HUF
7,77
8,57

13571.

1 000 HUF
2,59
2,86

13572.

5 000 HUF
12,95
14,29

13573.

5 000 HUF
12,95
14,29

Haltenberger Mihály: Tengerészeti földrajz. Földünk kikötőinek gazdasági földrajza. Bp., 1944, Stephaneum. 161 p. Kiadói papírkötésben, jó állapotban. Első kiadás!
13574.

1 200 HUF
3,11
3,43

Streihammer Antal - Prohászka László: Korszerű Diesel- és gázüzemű gépjáróművek szerkezete és kezelése. Bp., 1941, Németh József Technikai Könyvker. 226 l. Számos szövegközti illusztrációval és egy kihajtható melléklettel. Gerincén sérült kiadói papírkötésben.
13575.

2 000 HUF
5,18
5,71

Gratam Illustrium Medicorum Veterum Transsylvaniae Diario Hoc Perpetuo. Képes öröknaptár az orvoslás történelméből vett illusztrációkkal. Bp., 1943, Chinoin. Kiadói spirálozott vászonkötésben.
13576.

2 000 HUF
5,18
5,71

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF