Varga László: Szíjgyártó és nyergesipari ismeretek. Bp.,1957, Műszaki. 187 p. Kiadói, kissé sérült papírkötésben. Nagyon ritka szakkiadvány, alig 1500 példány készült belőle.
Vajda György, Nyersbőrismeret. Bp., 1952, Könnyűipari Kiadó. 96 p. Kiadói papírkötésben. Nagyon ritka szakkönyv, jelen kiadása is mindössze 550 példányban jelent meg.
Jávorka Sándor dr.: Magyar flóra (Flora Hungarica). Magyarország virágos és edényes virágtalan növényeinek meghatározó kézikönyve. Kihajtható térképpel. Bp., 1925, "Studium". 102 p. Korabeli egészvászon kötésben, térképmelléklettel.
Rühl Lajos: Csillagászati hajózástan. A csillagászat gyakorlati alkalmazása. (123 ábrával, 9 térképpel és 3 csillagtérképpel.) Bp., 1951, Közlekedés és Mélyépítéstudományi Könyv- és Folyóirat-kiadó Vállalat. (Révai ny.). 220p ., 11t. (6 kihajtható), 5 széthajtható térkép melléklet. Kiadói, aranyozott vászonkötésben, a címlapon kis folttal, a gerinc alsó részén szakadással. Néhol bejegyzések ceruzá...
Darányi Gyula: Az iskoláskor egészségügye. Bp., 1933, Országos Közegészségügyi Egyesület Tudományos Szakosztálya. Kicsit kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
Soó Rezső, Jávorka Sándor: A magyar növényvilág kézikönyve II. Bp., 1951. Akadémiai. 537 p. Kiadói egészvászon-kötésben. A borítótáblán a vászon kissé foltos.
A sebészet tankönyve. Szerk.: Wullstein, [Ludwig]; Wilms, [Max]. 1-2. köt. Bp., 1911-1914, Franklin. Kopott vászonkötésben, az első kötet kicsit hiányos címlappal, a második kötet kötése kissé laza, gerince félig elválik.
Haltenberger Mihály: Tengerészeti földrajz. Földünk kikötőinek gazdasági földrajza. Bp., 1944, Stephaneum. 161 p. Kiadói papírkötésben, jó állapotban. Első kiadás!
Streihammer Antal - Prohászka László: Korszerű Diesel- és gázüzemű gépjáróművek szerkezete és kezelése. Bp., 1941, Németh József Technikai Könyvker. 226 l. Számos szövegközti illusztrációval és egy kihajtható melléklettel. Gerincén sérült kiadói papírkötésben.