Historical documents, manuscripts

Number of items: 39

cca 1600-1900 Óriási okmány és nyomtatvány hagyaték tétel. Korai levelek az 1600-as évektől, egy részük magyar nyelven, családi viaszpecsétekkel, sok reklámnyomtatvány, fejléces számla, néhány kisnyomtatvány az 1700-as évektől Összesen kb 150-200 darab.
11955.

24 000 HUF
62,18
68,57

cca 1610-1690 13 db hivatalos és magán levél a XVII. sz ázadból, nagyrészt német és latin nyelven, különböző családi viaszpecsétekkel
11956.

12 000 HUF
31,09
34,29

cca 1630-1690 Magán és hivatalos levelek gyűjteménye. Összesen 8 db levél részben latin, részben német nyelven, benne főurak, nemesemberek aláírásaival és némelyiken visazpecsétekkel / cca 1630-1690 Collection of official and private letters. 8 letters mainly in German and Latin with signatures of known noblemen
11957.

8 000 HUF
20,73
22,86

cca 1640-1800 Helytartótanácsi és egyéb hivatalos, valamint magánlevelek gyűjteménye. Összesen 15 db levél részben latin, részben német nyelven, benne ismert főurak, politikusok aláírásaival. Nagyrészt az 1700-as évekből / cca 1640-1800 Collection of official letters. 15 letters mainly in German and Latin with signatures of known noblemen
11958.

16 000 HUF
41,45
45,71

1779 Baczkó György jákói káplán levele Palásthy Pál kovácsi kasznárnak megviselt állapotban
11959.

2 000 HUF
5,18
5,71

cca 19. század, a Taiheiki japán történelmi eposz 29-30. fejezete, fanyomat, papír, cca 14 illusztrációval, kissé viseltes papírkötésben, 80 p.
11960.

20 000 HUF
51,81
57,14

cca 1800-1860 Magyarországi és erdélyi bujdosó fejedelem késmárki Thököly Imre secretariusának Komáromi Jánosnak törökországi diariumja és experentiája(!). Komáromi János (?-1710) Teleki Mihály, majd Thököly Imre titkára és bizalmas embere törökországi naplója. Korábban ismeretlen, dobai Székely Sámuel (1704-1779) katonatiszt, könyvgyűjtő által készített átírásáról készült másolatban, apró eltérésekkel a Nagy Iván által 1861-ben és 1887-ben nyomtatásban közreadott (Pest, 1861 ill. Bp., 1887, Ráth Mór) változattól. Végig ugyanazon kéz munkája, több különböző tintával írva. Kopott papírkötésben, néhol foltos lapokkal, egyébként jó állapotban, 62 teleírt lap, összesen 65 p. /  cca 1800-1860 Magyarországi és erdélyi bujdosó fejedelem késmárki Thököly Imre secretariusának Komáromi Jánosnak törökországi diariumja és experentiája(!). The diary of János Komáromi (?-1710) secretary of Mihály Teleki chancellor of Transylvania and Imre Thököly prince of Transylvania about the years in exile in the Ottoman Empire. In a previously unknown handwritten copy made after the transcription of the military officer and book collector Sámuel Székely of Doba (1704-1779), with slight differences from the variant published by Hungarian historian Imre Nagy in 1861 and 1887. The work of the same hand but with different inks. In a worn out paper binding, some pages are stained but otherwise in good condition, 62 pages written, 65 pages in total.
11961.

cca 1800-1860 Magyarországi és erdélyi bujdosó fejedelem késmárki Thököly Imre secretariusának Komáromi Jánosnak törökországi diariumja és experentiája(!). Komáromi János (?-1710) Teleki Mihály, majd Thököly Imre titkára és bizalmas embere törökországi naplója. Korábban ismeretlen, dobai Székely Sámuel (1704-1779) katonatiszt, könyvgyűjtő által készített átírásáról készült másolatban, apró eltérés...

20 000 HUF
51,81
57,14

11962.

30 000 HUF
77,72
85,71

1826 Zabolay Mikes Zsigmond gróf hagyatéki leltárának korabeli másolata, 37 beírt oldal
11963.

12 000 HUF
31,09
34,29

1829 Kézzel írt levél kisszántói Lányi Imre (1776-1858), Ung vármegye főispánja részére, melyben egy vitás családi ügyben való közbenjárásra kérik.  A levél hátoldalán Lányi Imre sajátkezű válasza, aláírásával. Ugyanott későbbi írás található, amelyben a címzést próbálták újból lejegyezni. A hajtások mentén kissé szakadozott.
11964.

6 000 HUF
15,54
17,14

1842.,folyamodvány, a Királyi Tanács levele Corneli János káptalani helynökhöz, a Nagyváradi görög katolikus egyházmegye megbízott ordináriusához, ex offo levél, száraz pecséttel
11965.

3 200 HUF
8,29
9,14

1861 Shoepf András magyar szabadságharcosról, később amerikai tábornokról szóló levél. Joseph Holt amerikai hadügyminiszter saját kézzel írt levele Winfield Scott tábornagynak, az amerikai hadsereg parancsnokának, melyben figyelmébe ajánlja Schoepfet. A levél hátoldalán Joseph Holt saját kézzel írt válasza, melyben értesíti Winfieldet, hogy találkozott Schoepffel, és nagyon meg van vele elégedve és úgygondolja, hogy kiváló tábornok lesz belőle az amerikai hadseregben. A levélben utalás a magyar szabadságharcra is. / 1861 Interesting autograph letter of Winfield Scott american politician, General in Chief for Andreas Schoepf former Hungarian freedom fighter adressed to Joseph Holt Secretary of War. On the rear Holt's autograph answer in which he says that he had met with Schoeph and he thinks that Shoepf will be an excellent brigadier general for the US army
11967.

1861 Shoepf András magyar szabadságharcosról, később amerikai tábornokról szóló levél. Joseph Holt amerikai hadügyminiszter saját kézzel írt levele Winfield Scott tábornagynak, az amerikai hadsereg parancsnokának, melyben figyelmébe ajánlja Schoepfet. A levél hátoldalán Joseph Holt saját kézzel írt válasza, melyben értesíti Winfieldet, hogy találkozott Schoepffel, és nagyon meg van vele elégedve é...

70 000 HUF
181,35
200,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF