Egy magyar katona hagyatéka, az úgynevezett 6. hadosztály tagja, okmányok, kitüntetés adományozó okiratok(48-as Díszérem Farkas Mihály aláírásával, Magyar Népköztársasági Érdemérem Arany fokozat, Független Demokratikus Magyarországért Emlékérem Magyar Köztársasági Érdemérem Arany fokozata, Dinnyés Lajos miniszterelnök sk. aláírt. Horn Gyula aláírásával Nemzeti ellenállásért emléklap Honvédelemért ...
cca 1910-1935 Ollé Vilmos huszárezredes lósporttal, katonasággal és családdal kapcsolatos fotói, kassai, pozsonyi, budapesti látképek albumba rendezve, 350 db, vegyes méretben
cca 1914-1918 Toma Imre (1884-1946) plébános, tábori lelkész, későbbi esperesről készült nagyméretű lovas fotó a keleti frontról, kartonra kasírozva, fa keretben, 28x23 cm
cca 1914-1918 Toma Imre (1884-1946) plébános, tábori lelkész, későbbi esperes kitüntetésekkel, portréfotó Rozgonyi műterméből, kartonra kasírozott fotó, 20x12 cm, karton(sérült) 32x25 cm
cca 1914-1918 Toma Imre (1884-1946) plébános, tábori lelkész, későbbi esperes lovas portréja egy szélmalom előtt, kartonra kasírozott fotó, 17x13 cm, karton(sérült) 33x25 cm
cca 1915 Katonai fotók különböző helyszínekről, feliratozva, nagyrészt a Kárpátokból, életképek a front mögül, hadifoglyok, stb., cca 75db, különböző méretben, kartonra ragasztva, cca 6x9cm
Dísz tantó, japán tőr, gazdagon díszített markolattal és hüvellyel, pengehossz: 22 cm, teljes hossz: 37,5 cm + fa tartóval / Honorary tanto Japanese sword with ornated hilt and scabbard, blade length: 22 cm, full length: 37,5 cm with wooden rack