A magyar nemzet története I-X. köt. Szerk. Szilágyi Sándor. Bp., 1895-1897, Athenaeum. Komplett. Kiadói dombornyomott, aranyozott egészbőr kötésben, illusztrációkkal, köztük metszetekkel, lithográfiákkal. Sérült gerincekkel, az előzékek szakadozottak.
Bodnár István - Gárdonyi Albert: Bezerédj István. (1796-1856). I. kötet. Magyar Történetei Életrajzok. Bp., 1918. Magyar Történelmi Társulat. 391 l. 4 t. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Korabeli félvászonkötésben, a címlapról kézzel írt másolat a borítóra felragasztva.
Gracza György: Az 1848-49-iki magyar szabadságharc története. I-V. kötet. Bp., 1894-1898, Lampel. Kiadói, kopottas, dombornyomott egészvászon-kötésben, a gerinceken több-kevesebb sérüléssel.
Kristóffy József: Magyarország kálváriája. Az összeomlás útja. Politikai emlékek 1890-1926. Bp., 1927, Wodianer F. és Fiai. 1 t. 863 p. Fűzve, kiadói borítóban. A borítótábla elöl egy helyen beszakadt, hátul kissé elázott, szakadozott.
Egyetemes történet I-IV. Szerk.: Hóman Bálint, Kerényi Károly, Szekfű Gyula. Bp., 1991, [Athenaeum. Az [1935]-1937. évi kiadás (Bp., Révai) reprintje. Kiadó, kissé kopottas, sérült gerincű félbőr (műbőr) kötésben, egyébként jó állapotban.
Hóman Bálint, Szekfű Gyula: Magyar történet. I-V. köt. Bp., 1935, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Második kiadás. Kiadói félbőrkötésben, az egyes kötetek gerince kissé kopott, egyébként jó állapotban.