Seress László: Napóleon. I-III. kötet. Bp., én. Singer és Wolfner. Korabeli egységes félvászon védőkötésben, eredeti címlap bekötve. Számos egészoldalas képmelléklettel. Jó állapotban
Ribáry Ferenc: Világtörténelem a mívelt magyar közönség számára. Földabroszokkal, arcz és mívelődéstörténeti képekkel díszítve. I. kötet. Bp., 1879, Méhner Vilmos. Gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal. Díszesen aranyozott, bordázott gerincű félbőrkötésben, kissé sérült borítótáblával.
Marczali Henrik: Nagy Képes világtörténet. 7. kötet, Ujkor. Bp., é.n., Franklin-Révai. A reformatio kora. Kiadói aranyozott félbőrkötésben, kissé sérült gerinccel.
Hóman Bálint, Szekfű Gyula: Magyar történet. I, III., IV. kötet. Bp., 1939, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Hatodik kiadás. Kopottas, sérült kiadói félbőrkötésben.
4 db könyv-Farkas Pál: A francia forradalom I-II. kötet; Seress László: Napoleon IV. kötet; Adorján Andor: A császárság I. kötet. Bp., Singer és Wolfner. Félvászon kötések, kötetenként változó állapotban. + Keöpe Viktor: A szigetek gyöngye. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel és Wodianer. Aranyozott kiadói vászonkötésben. Kopott
Dr. Göőz József: Budapest története. Az ezredéves ünnep alkalmával. 3. kiadás. Bp., 1896, Lampel. 212 p. Festett, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben, jó állapotban. A mellékletek épek, hiánytalanok.