dr. Siklóssy László: A régi Budapest erkölcse. I. kötet. A magyar középkor erkölcse. Bp. 1922, Táltos. 207 p. Korabeli félvászonkötésben, az eredeti borító beragasztva.
Anonymi Belae regis notarii Historia Hungarica septem primis ducibus Hungariae. Anonymus Gesta Hungarorumának legelső, nyomtatásban megjelent változata Johann Georg von Schwandtner (1716-1791) történetíró, forráskutató Scriptores rerum Hungaricaum veteres ac genuini (Bécs, 1746) című nagy jelentőségű forráskiadványának első kötetéből. Több kéz által írt széljegyzetekkel, latin és magyar nyelven eg...
Mohácsi emlékkönyv 1526. Szerk. A Magyar Történelmi Társulat megbízásából Lukinich Imre. Bp., Királyi Magyar Nyomda. Kiadói aranyozott félbőr kötés, gerince sérült, celluxszal javított, kopott állapotban.
A határban a Halál kaszál... Fejezetek Prónay Pál feljegyzéseiből. Szerk., bev. Szabó Ágnes, Pamlényi Ervin. Bp., 1963, Kossuth Könyvkiadó. Kicsit sérült kartonált papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Documenta Vaticana. Válogatott dokumentumok a Vatikáni Titkos Levéltárból. Színes fotókkal, reprodukciókkal illusztrálva, számos melléklettel. Eredeti, kapcsos műbőrkötésű védőmappában. Sorszámozott.
P. Szathmáry Károly,: Az emberi mívelődés története. II-III kötet. 2. jav. és bőv. dolgozat. Bp. 1881, Tettey Nándor. 275+319 p. Számos szövegközti és egész oldalas fametszettel illusztrálva. Korabeli sérült-hiányos félvászonkötésben, belül azonban ép, hiánytalan állapotban.