Török Sándor Kököjszi és Bobojsza újabb kalandozásai. Egészen kicsi Gyerekeknek és egészen nagy Felnőtteknek elmondja --. (Bp.), (1948). Révai. 96+(4) p. A szövegközti rajzok és fedőlap rajza Máday Gréte munkája. Kiadói, illusztrált félvászon kötésben.
Gergely Márta Zebulonból mackó lesz. Mackó bácsi legújabb utazása. Elmeséli --. Emánuel Béla rajzaival. Bp., (1949). Új Idők (Singer és Wolfner). 147+(1) p. Kiadói, illusztrált félvászon kötésben. (kis szamárfülekkel)
Emlékkönyv. A magyar irodalomból. Szerk. és kiadja Tomori Anasztáz. Pest, 1852, Lukács László. 182 p. Kiadói papírkötésben, a papírborító címlapja hiányzik, a gerinc kissé sérült. Ritka!
Dr. Sikota Győző, Zsolnay Teréz, Zsolnay Margit: Zsolnay a gyár és a család története. 1863-1973. Bp., 1974. Corvina. Számos illusztrációval, illetve védjegyekkel. Kiadói egészvászon-kötésben, egy helyütt elszakadt védőborítóval.
Jerusalem. Old Jewish Postcards Anno 1900-1930. Bp., 1999, Magyar Könyvklub. Kiadói egészvászon-kötésben, jó állapotban, melléklettel. Angol nyelvű kiadvány! / In linen bindig with attachments.
Tanulók Lapja. Tizenkettedik évfolyam. 1905. I. félév. Szerk. Gaal Mózes. Bp,. 1905. Franklin. 416 p. Gazdagon illusztrálva. lllusztrált kiadói félvászonkötésben. A kötetben többek között Krúdy Gyula, Gaal Mózes, valamint a pályakezdő Móricz Zsigmond írásaival. Ritka. A kötet gerincét korábban megerősítették, így kissé merev tartású. Az első előzéklap hosszában szakadt, hiányos.
J. R. Kipling: Maugli kalandjai az őserdőben. Ford.: Benedek Marcell. Haranghy Jenő rajzaival. Bp., é.n., Hungária. 212 p., Kiadói kopottas félvászonkötésben.