Honoré de Balzac: Pajzán históriák. Magyar nyelvre fordította: Adorján Mihály. Bp., 1960. Helikon. 485 l. 1 sztl.lev. A' színes képek a' francia Dubout mester remekei. Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopottas állapotban.
Nyírő József 4 kötete, ebből 3 halinakötésben. Bp., 1935-41, Révai. A Mádéfalvi veszedelem, a Kopjafák, ill. A sibói bölény c. kötetek kopottas-foltos halinakötésben, a Jézusfaragó ember c. kötet kissé sérült félvászonkötésben.
Képes Krónika. Hasonmás kiadás, valamint tanulmány magyar fordítás két kötetben. Bp., 2003, Nemzeti Kincseinkért egyesület. Kiadói modern keménykötésben, védőtokban.
Remekírók Képes Könyvtára sorozat 2 kötete: Shakspere remekei II., valamint Vergilius Aeneise (46.). Budapest, é.n., Lampel. Gazdagon aranyozott, díszes kiadói dombornyomott vászonkötésben. Kissé kopottas állapotban, az egyik kötet gerince enyhén sérült.
Vegyes kötelező olvasmány tétel a Talentum illetve az Európa Diákkönyvtár sorozatok kötetei, iskolakezdésre időszerű: Móricz, Vörösmarty, Kosztolányi, Petőfi, Kafka, Corneille, Racine, Apuleius, jó állapotban