Technikai fejlődésünk története. Kiad. a Magyar Mérnök- és Építész-Egylet. Bp., Stádium Sajtóvállalat Rt. Díszes, aranyozott gerincű, egészvászon kötésben, néhány lap kijár, belső címlap hiányzik, egyébként jó állapotban.
Az állatok világa. Brehm Alfréd "Tierleben" című nagy művének magyarba átültetett kiadása. Chernel István, Csiki Ernő, Kohaut Rezső és Dr. Rátz István közreműködésével szerkeszti Méhely Lajos. Emlősök. I. kötet. Bp., 1901, Légrády Testvérek. Kiadói félbőr kötés, gerince sérült, kopottas állapotban.
Miall Laurence Mackenzie és Miall Stephen: Anyag és élet. Bp., 1939, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. 32 táblával és 35 szöveggel. Kiadói foltos félvászonkötésben.
Pettkó-Szandtner Tibor: A magyar kocsizás. Bp., Bíró Miklós Nyomdai Műintézet Rt. Kiadói papírkötés, képekkel és ábrákkal illusztrált, papír védőborítóval, kissé kopott állapotban.
Darvin Károly: Harcz a természetben I-II. Átdolgozta: Mikes Lajos. Bp., é.n. Magyar Kereskedelmi Közlöny. (Pallas.) 144 p.; 128 p. Kiadói szecessziós vászonkötésben, szép állapotban.
Jávorka Sándor dr.: Magyar flóra (Flora Hungarica). Magyarország virágos és edényes virágtalan növényeinek meghatározó kézikönyve. Kihajtható térképpel. Bp., 1925, "Studium". 102 p. Korabeli egészvászon kötésben, térképmelléklettel.