György Aladár: A Föld és népei. Népszerű földrajzi és népismei kézikönyv I. kötet. Amerika. Bp., é.n., Mehner Vilmos. Kiadói kopottas-foltos, aranyozott egészvászon-kötésben. Ajándékozási bejegyzéssel.
Keöpe Viktor: Cejlon, az Éden szigete. Bp., é. n., Franklin (A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára). Kopott, díszes vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Tatabánya története I-II. szerk. Gombkötő-Horváth-Ravasz-Rozsnyói-Szántó. Tatabánya, 1972, Tatabányai Városi Tanács VB. Kiadói egészvászon-kötésben, jó állapotban.
Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. 100 képpel és 3 térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötésben.
Sten Bergman: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. 70 képpel és 1 térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin Társulat. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben, a gerinc alul hosszanti irányban 5-6 centiméternyire felszakadt.
Italo Balbo: Repülőrajokkal az óceánon át. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. 65 képpel és 1 térképpel. Fordította Révay József. Bp., Lampel R. Kiadói festett, aranyozott egészvászon sorozatkötésben. A gerincen apró sérülés.
Wilhelm Munnecke: Hagenbeck munkában. A világjárás hősei. Fordította: Benedek Marcellné. Bp., é.n., Dante. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, szép, tiszta állapotban.
Bartucz Lajos, Cholnoky Jenő, Prinz Gyula, Teleki Pál: Magyar föld, magyar faj. IV. kötet. Bp., é. n., Magyar Királyi Egyetemi Nyomda. Kiadói, gerincén kissé kopottas, sérült félbőrkötésben.
Johnson, Martin: A kannibálok szigetén. [Bp.], é. n., Dante (A világ körül. Útirajzok - útikalandok). Kicsit kopott vászonkötésben, gerincén szakadással, egyébként jó állapotban.