Bertalan Károly: Barlangkutatás Szilice környékén. Beszámoló a BETE barlangkutató Szakosztályának 1942. évi nyári kutató útjáról. Bp., 1943. BETE. Több képpel és térképpel. 16p.
Papp Ferenc: Budapest meleg gyógyforrásai. Bp., 1942, 252 p., (A Rudas gyógyfürdő forrásainak helyszínrajza, kihajtható). 80 szövegközti képpel és ábrával.
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Cholnoky Jenő: Égen, földön. Földrajzi értekezések. Bp., é. n., Franklin Társulat. Aranyozott vászonkötésben, jó állapotban
De Agostini, Alberto M.: Tíz esztendő a Tűzföldön. Bp., é. n., Lampel R. (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára). Kopott, díszes, aranyozott vászonkötésben, gerincén sérüléssel, egyébként jó állapotban.
Bergman, Sten: A viharok hazájában. Természettudományos kutatóutazás a Kurili-szigeteken. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopott
Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak csillaga", Az Északi sarkitengeren 1899-1900. II. kötet. Olaszból fordította Dr. Darvai Móric. Bp., Lampel Könyvkiadóvállalata. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopott, egyébként jó állapotban.
Magyar Földrajzi Társaság könyvtára: Gubányi Károly - Öt év Mandzsuországban Lóczy Lajos előszavával. Bp., [1906.] Első kiad! Lampel R. Kiadói vászonkötésben. Gerincen egy két foszlással