1861 Shoepf András magyar szabadságharcosról, később amerikai tábornokról szóló levél. Joseph Holt amerikai hadügyminiszter saját kézzel írt levele Winfield Scott tábornagynak, az amerikai hadsereg parancsnokának, melyben figyelmébe ajánlja Schoepfet. A levél hátoldalán Joseph Holt saját kézzel írt válasza, melyben értesíti Winfieldet, hogy találkozott Schoepffel, és nagyon meg van vele elégedve é...
1863 Fehér rózsák egy piros Rózsának a magyar romantika szerelmes verseinek gyűjteménye díszes személyre szóló kötetben, kézzel írt, "J. J.nak Sz. B. 1863" felirattal, cca 144 beírt oldal, 13x10cm
1866 A váci járási szolgabíró jelentése (ápr. 6.) kapivári Kapy Ede (1817-1886) Pest vármegye főispáni helytartójának különféle aktuális politikai események tárgyában, utalással Deák Ferenc 1866. február 22-i képviselőházi beszédére
1870 Zichy Antal (1823-1898) a magyar főrendiház tagja, a Kisfaludy Társaság tagja, Zichy Mihály festő testvére, tanfelügyelőként saját kézzel írt levele
1877 Julius Stahel (Számvald Gyula) magyar szabadságharcos tábornok amerikai konzulként aláírt igazolása / 1877 Julius Stahel Union general in the American Civil War owner of the Medal of Honor autograph signature as United States consul
cca 1880-1930 Vegyes okmány tétel: különféle indiai vonatkozású iratok hindi nyelven, újságkivágások, valamint néhány metszet és térkép, mappába rendezve, összesen kb. 23 db
XVIII.-XIX. század: Sermones sapientes - Bölcs szavak. Ismeretlen Mici asszonyság bölcs mondásait tartalmazó kézzel készített füzetecske. 8 különbözőkép megfestett pergamenlap rajtuk a latin mondásokkal / Sermones sapientes - Wise words. Hand painted pergamin booklet containing wise words of Mrs. Mici. Al 8 pages painted differently. 12x14 cm
cca 1900 Dessewffy Arisztid (1854-1922) a Képviselőház titkárának személyes hangvételű, saját kézzel írt levele barátjához, melyben gratulál közelgő házasságához, aláírásával
1902 Neogrády Antal (1861-1942) festő saját névjegykártyájára írt köszönő sorai és aláírása festményeinek a Tanítók lapjában való közlése tárgyában, eredeti borítékjában