Gracza György: Talpra magyar! 1848-iki szabadságharcunk rövid története. Bp. é.n., Lampel. 245 p. Számos szövegközti és egész oldalas képpel illusztrálva. Kiadói, kopottas, gerincén sérült félvászonkötésben. Ajándékozási bejegyzéssel, előzéklaphiánnyal.
Széchenyi tanításai. Összeállította Fekete József, Váradi József. Bp., 1926, Kir. Magy. Egyetemi Ny. 325 p, (A Magyar Népművelés Könyvei) Kiadói kopottas, illusztrált vászonkötésben, az Egyetemi Nyomda szállítói pecsétjével.
Hendrik Willem van Loon: Az emberiség története az ősembertől napjainkig. Bp., 1927, Novák Rudolf és Társa. Kiadói illusztrált egészvászon kötésben, száznál több részben színes képpel, melyeket a szerző rajzolt.
Gudenus János József, Szentirmay László: Összetört címerek. A magyar arisztokrácia sorsa és az 1945 utáni megpróbáltatások. Bp., Mozaik, 1989. Kiadói papírkötésben.
Ribáry Ferenc: Világtörténelem a mívelt magyar közönség számára. Földabroszokkal, arcz és mívelődéstörténeti képekkel díszítve. I-V. kötet. I-III. kötet: Az ó-kor története. IV-V. kötet: A középkor története. Bp., 1879-1882. Méhner Vilmos. Mindegyik kötetben rendkívül gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal. Egységes, díszesen aranyozott, bordázott gerincű félbőr kötésben.
K. Nagy Sándor: A jobbágyság története. Nagybecskereken, 1891, Pleitz Pál Könyvnyomdája. Kiadói, aranyozott félbőr kötésben, kissé kopottas állapotban.