Vámbéry Ármin: Közép-Ázsiai utazás. melyet a Magyar Tudományos Akademia megbizásából 1863-ban Teheránból a Turkman sivatagon át, a Kaspi tenger keleti partján Khivába, Bokharába és Szamarkandba tett és leirt - -, a Magyar Tud. Akadémia tagja. Pest, 1865. Emich. XX, 399 p., 12 t. A térképmelléklet hiányzik. Első magyar kiadás! Kiadói, aranyozott, egészvászon kötésben. Hozzákötve: Az Emich Gusztáv á...
Vámbéry Ármin: Vándorlásaim és élményeim Persiában. Pest, 1867. Heckenast. X+399 p. 8 t. Későbbi félbőrkötésben, halvány tulajdonosi bejegyzéssel, illetve könyvtári pecséttel. Szép ex libris-szel.
Vigand Rezső, Kerekes Andor: Budapest utmutatója. Vezető a magyar székesfőváros területén és környékén. Budapest, é.n., és kiadó nélkül. Kiadói egészvászon kötésben.
Cholnoky Jenő: Afrika. I-II. kötet. 102 képmelléklettel és 4 térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, szép állapotban.
Cholnoky Jenő: A sárkányok országából. I-II. kötet. 164 képmelléklettel és 4 térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, szép állapotban.
Savoyai Lajos Amadé: A Ruvenzori. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., 1922, Lampel R. Számos szövegközti és egész oldalas fényképpel illusztrálva. Kiadói, kissé kopottas aranyozott vászonkötésben.
Ossendowski: Ázsiai titkok, ázsiai emberek. Fordította Sajó Aladár. Bp., é.n., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a gerinc kopottas. A hátsó tábla kissé foltos.
Sven Hedin: Ma Csung-Jin menekülése. 67 képpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., 1937, Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, szép állapotban.