Adolf Hitler: Mein Kampf. Zwei Bände in einem Band. Ungekürzte Aufgabe. München, 1937, Zentralverlag der NSDAP, Franz Eher Nachf. Egészvászon kötés, gerincén szakadással, belsejében ceruzás aláhúzásokkal / full linen binding, damaged condition
Asztalos Miklós-Pethő Sándor: A magyar nemzet története. Ősidőktől napjainkig. Szekfű Gyula bevezetőjével. Bp., 1933, Lantos. Kiadói egészvászon-kötésben.
Gaál Mózes: Történeti elbeszélések a régi időkből. Juszkó Béla képeivel. (Hazafias Könyvtár IX.) Bp., é.n., Stampfel. 187 p. Kiadói, kissé foltos, gerincén sérült félvászonkötésben.
Gardner A. Ernest: A régi Athén. I-II. Bp. 1911-12. MTA. 264+363 p. Kihajtható térképekkel, gazdag képanyaggal. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben. Szép állapotban.
P. Szathmáry Károly,: Az emberi mívelődés története. II-III kötet. 2. jav. és bőv. dolgozat. Bp. 1881, Tettey Nándor. 275+319 p. Számos szövegközti és egész oldalas fametszettel illusztrálva. Korabeli sérült-hiányos félvászonkötésben, belül azonban ép, hiánytalan állapotban.