Kós Károly: Erdély. Kultúrtörténeti vázlat. Kolozsvár, [1934], Erdélyi Szépmíves Céh. Számos színes illusztrációval. Kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Gönczi Ferenc: A somogymegyei Múzeum Egyesület 25 éves története. Kaposvár, 1935, Új Somogy Nyomda. Kicsit kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Cholnoky Jenő: A jégvilág. A sarkkutatások története. Bp., 1930, Singer és Wolfner. Kopottas, aranyozott kiadói egészvászon-kötésben, a gerincén kis sérüléssel. A címlap hiányzik.
Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak csillaga", Az Északi sarkitengeren 1899-1900. II. kötet. Olaszból fordította Dr. Darvai Móric. Bp., Lampel Könyvkiadóvállalata. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, gerincnél kissé szakadt, egyébként jó állapotban.
Sten Bergman: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította Dr. Cholnoky Béla. 70 képpel és 1 térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Franklin Társulat. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötés, gerinc kissé kopott egyébként jó állapotban.
A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára két kötete: De Agostini, Alberto M.: Tíz esztendő a Tűzföldön; Pfizenmayer, E. W.: Kelet-Szibíria ősvilága és ősnépei; valamint Nagy tudósok. Összeáll. Cholnoky Jenő. Bp., 1912, Singer és Wolfner.
Rhé Gyula: Ős- és ókori nyomok Veszprém körül. Bp. 1905. Hornyánszky. 29 l. 1 t. (színes, kettős). Hozzá: Makay Béla: A Balaton a történeti korban. (Forrástanulmány). Bp. 1913. M. Földrajzi Társ. Balaton-Biz. ´[2] + 254 + [1] p. + 2 térkép Fűzés elválva, papírborítóval, lapok széle foltos. A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei. Harmadik kötetből
Ágai Adolf (Porzó): Utazás Pestről-Budapestre 1843-1907. Rajzok és emlékek a magyar főváros utolsó 65 esztendejéből. A szerző saját kézzel írt ajánlásával Vázsonyi Vilmos (1868-1926) politikusnak. Budapest, 1908. Pallas ny. 446, [1] p. ill. 32 t. Félvászon kötésben.
Amundsen, Roald: Amundsen Északi útja. (Az Északnyugati átjáró). A szerző arcképével, műmelléklettel, és térképpel. A hat világrész utazások és fölfedezések. Szerkeszti: Halász Gyula. Budapest, é.n., Világirodalom. Egészvászon kötésben
Sven Hedin: Pekingtől Moszkváig. Bp., é. n., Franklin. Kiadói díszes egészvászon sorozatkötésben. A kötés alja elszíneződött, belül kissé dohos, de ezen kívül jó állapotú.