Stein Aurél: Homokba temetett városok. Bp., é. n., Lampel R. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Kicsit kopott, díszes, aranyozott vászonkötésben, egyébként jó állapotban. A vászon szélei enyhén elszíneződtek. A porté egy kis helyen elszakadt, egy melléklet javított.
Rittlinger, Herbert: Kajakosok - előre! Utazás gumisajkán a Kárpátokból a vad Kurdisztánba. Bp., [1936], Franklin Társulat (Világjárók. Utazások és kalandok). Díszes vászonkötésben, jó állapotban.
Stein Aurél: Ősi ösvényeken Ázsiában. Három kutató utam Ázsia szívében és Kína északnyugati tájain. I. köt. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Ford. Halász Gyula. Bp., é. n., Franklin Társulat. Aranyozott vászonkötésben, jó állapotban.
Zákonyi Ferenc Hévíz múltja és fejlődése 1820-ig. Szerk. Krikkó József. Hévíz, 1974., Petőfi ny. 79 p. Kiadói, a gerincén enyhén sérült papírkötésben. Dedikált példány!
Földes György: Kukkónia lelke. Csallóközi történetek. Első kiadás! Kassa, 1932. Kazinczy. 209 p. Kiadói kopottas egészvászon-kötésben. Több helyütt könyvtári pecséttel.
Vargha Károly: A délkeleti Zselic. Tájföldrajzi, településtörténeti és magyar-német összehasonlító népzenei kutatások. Csurgó, 1941, Új SOmogy Nyomda (Csurgói könyvtár 17.). Papírkötésben, jó állapotban.
A Szűz Máriáról nevezett Sz. Ferenczrendű tartomány pozsonyi zárdájának, templomának, kápolnáinak és góth stylű templom tornyának története. A zárdatemplom hatszáz éves felszentelésének emlékére. 1297-1897. Összeáll.: Maszárik Viktor. Pozsony, 1897, Wigand. Kicsit kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Wilhelm Munnecke: Hagenbeck munkában. A világjárás hősei. Fordította: Benedek Marcellné. Bp., é.n., Dante. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, szép, tiszta állapotban.