Esztergom szabad királyi város címeres kiváltságlevele - 1725. Facsimile kiadvány. Szerk. Dr. Csáky Imre. Bp., 2007, Híd Marketing Kft., 56 p. Kiadói aranyozott velúrkötésben. Számozott!
Győr szabad királyi város címereslevele - 1844. Facsimile kiadvány. Szerk. Dr. Csáky Imre. Bp., 2007, Híd Marketing Kft., 40 p. Kiadói aranyozott velúrkötésben. Számozott!
Preisich Gábor: Budapest városépítésének története Buda visszavételétől a Tanácsköztársaságig I-II. Bp., 1960 Műszaki. Első kiadás! Kiadói egészvászon-kötésben.
Franzl Riedl (szerk.): Európa ereje győz. Vezető európai személyiségek véleményei. Budapest, 1943, Sajtótermék-, Újság és Folyóirat- Terjesztő Kft. Félvászon kötésben
Marczali Henrik: Magyarország története. A műveltség könyvtára. Bp., 1911. Athenaeum. Aranyozott, dombornyomásos kiadói félbőrkötésben, plakettel, a gerinc sarkainál enyhe sérüléssel.
Pór Antal: Nagy Lajos. 1326 - 1382. I. fele. Magyar Történeti Életrajzok. Bp., 1892, Magyar Történelmi Társulat. Korabeli aranyozott félbőrkötésben, a gerinc enyhén sérült. Könytári példány volt,
A magyar nemzet története I-X. köt. Szerk. Szilágyi Sándor. Bp., 1895-1897, Athenaeum. Komplett. Kiadói dombornyomott, aranyozott egészbőr kötésben, illusztrációkkal, köztük metszetekkel, lithográfiákkal. Sérült gerincekkel, az előzékek szakadozottak.
Balkányi Kálmán: Garibaldi. Szereme Miklós pályadíjjal jutalmazott mű. Bp., 1908. Hornyánszky. 60p. Türr Istvánról és Garibaldiról szóló munka. Fűzve, papírkötésben. Fűzés elvált. Hátsó papírborító nélkül. Nagyon ritka!
Gracza György: Az 1848-49-iki magyar szabadságharc története. I-V. kötet. Bp., 1894-1898, Lampel. Kiadói, kopottas, dombornyomott egészvászon-kötésben, a gerinceken több-kevesebb sérüléssel.