A Szovjetúnió a békéért és a haladásért. Készült a Nagy Októberi Szocialista Forradalom 33. évfordulójára. Bp., 1950, A Honvédelmi Minisztérium Politikai Főcsoportfőnöksége. 208 p. Kiadói egészvászon-kötésben, számos illusztrációval.
A Szovjetúnió. A békéért és a haladásért. Bp., 1950, Honvédelmi Minisztérium Politikai Főcsoportfőnöksége. Kiadói, piszkos egészvászon kötés, egyébként jó állapotban.
Gr. Corti Egon Cäsar: Erzsébet. A királyné hátrahagyott iratai, leányának naplója és egyéb eddig ismeretlen naplók és feljegyzések alapján. 45 képpel és fényképpel. Hasonmás kiadás. Bp., 1989, Szépirodalmi. Kiadói moden keménykötésben.
Brehm, Bruno: A magyar nemzet tragédiájának regényes korrajza. Ferenc Ferdinánd meggyilkolásától a békekötésig(Így kezdődött, Ez lett a vége, A kétfejű sas lehull). Bp., 1939, Grill Károly Könyvkiadóvállalata. Kiadói egészvászon kötés, kötetenként változó állapota, egyik gerince sérült, kopottas állapotban.
Apponyi Albert, Berzeviczy Albert et al.: Igazságot Magyarországnak! A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság. Kicsit laza vászonkötésben, a térképmelléklet hiányzik, gerince utólag ragasztott, egyébként jó állapotban.
Apponyi Albert, Berzeviczy Albert et al.: Igazságot Magyarországnak! A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság. Kicsit laza vászonkötésben, a térképmelléklet hiányzik, egyébként jó állapotban
Király-album. A Magyar Hírlap ajándék-naptára az 1911. esztendőre. Szerkesztette: Márkus Miksa. (Budapest), [1910]. (Révai és Salamon könyvnyomdája). 127p. Sok képpel. Félvászon kötésben, dombornyomott címlappal
Seress László: Napóleon. I-III. kötet. Bp., én. Singer és Wolfner. Korabeli egységes félvászon védőkötésben, eredeti címlap bekötve. Számos egészoldalas képmelléklettel. Jó állapotban
4 db könyv-Farkas Pál: A francia forradalom I-II. kötet; Seress László: Napoleon IV. kötet; Adorján Andor: A császárság I. kötet. Bp., Singer és Wolfner. Félvászon kötések, kötetenként változó állapotban. + Keöpe Viktor: A szigetek gyöngye. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel és Wodianer. Aranyozott kiadói vászonkötésben. Kopott
3 db történelmi-politikai könyv: Gyurkó László: Arcképvázlat történelmi háttérrel. (Bp., 1982); Gorbacsov, Mihail: Átalakítás és új gondolkodás országunknak és az egész világnak (Bp., 1987); Ligeti László: Múltakra emlékezve... (Bp., 1975), jó állapotban.