Politikai Magyarország. Főszerkesztője Szász József. I. kötet. Magyarország története az Arany Bullától 1795-ig. A munka vezérszellemét kidomborító tanulmányt írta Dr. Timon Ákos. Kiadói aranyozott, dombornyomott, festett egészvászon-kötésben, kissé kopottas állapotban. A gerinc alsó részén a vászon kissé felszakadt, az előzéklap enyhén sérült.
Carlyle Tamás: A franczia forradalom I-III. A M. Tud Akadémia megbízásából fordította Baráth Ferencz. Bp., 1875-1878, MTA. Kiadói egészvászon sorozatkötésben. Viseltes, sérült állapotban. Könyvtári példányok voltak.
Márki Sándor - Marczali Henrik: Egyetemes és hazai történelem. VI. köt. Magyarország története. Második rész. Bp., 1912. Athenaeum. Aranyozott, dombornyomásos kiadói egészvászon-kötésben, a gerinc sarkainál enyhe sérüléssel.
A műveltség könyvtára. Marczali Henrik: Magyarország története. Második rész. Bp., 1911. Athenaeum. Aranyozott, dombornyomásos kiadói félvászon-kötésben, a gerinc sarkainál enyhe sérüléssel.
Szász Béla: Az emberiség jótevői. Negy essay. A művelt közönség részére. Budapest, 1908, Hornyánszky. 179 p. Kiadói papírkötésben, több lapon átütő folttal.