Charles Darwin: Fajok keletkezése természetes kiválasztás útján vagy az életrevalóbb tenyészfajok boldogulása a létért való küzdelemben. Ford. Mikes Lajos. Természettudományi Könyvtár. I. kötet. Bp. 1911. Athenaeum. 283 p. Kiadói egészvászon-kötésben, gerincén kisebb sérüléssel.
Dr. Jávorka Sándor: A magyar flóra kis határozója. A rajzokat készítette Csapody Vera. 1002 növény kicsinyített rajzával. Második, bőv. kiadás. Bp., 1937, Studium. Kiadói papírkötésben.
Lehmann Alfréd: Babona és varázslat a legrégibb időktől a jelen korig. Ford. Ranschburg Pál. II. kötet. Bp. 1900, Természettudományi Társ. 412 p. 65-66. Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben.
A Magyar Királyi Földmívelésügyi Minisztérium rádióelőadásainak sorozata 1939. A-B sorozat. Bp., é. n., Pátria. A két kötet egybekötve. Számos érdekes írással. Félvászon kötésben.
Heller György- Rosta László - Vasúti fékberendezések I. - Mozdonyszolgálati dolgozók részére. Bp., 1966, Közlekedési Dokumentációs Vállalat. 446 p. Kiadói félvászonkötésben.
Scheriber, Guido: Lehrbuch der darstellenden Geometrie nach Monges 'Geometrie descriptive' vollständig bearbeitet. Erste Lieferung. Karlsruhe und Freyburg, 1828. Herderschen Kunst- und Buchhandlung. 210p. 33 kőnyomatos táblával és egy címképpel. KIadói papírkötésben, gerince sérült, foltos. / With 33 lithographic tables and a table of Monge, stained, in original paper binding, with damaged spine.